Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Össze tudnátok állítani...

Össze tudnátok állítani ezeknek megfelelően egy szuper olcsó számítógépet?

Figyelt kérdés

Szóval egy szuper olcsó számítógépet szeretnék, de úgy hogy nagyon könnyen bővíthető legyen. Szóval a jövőben ne kelljen. Nyilván a tápegységen nem akarok spórolni, de értelemszerűen ne valami 2000 wattos platinum tápegység legyen, hanem a fogyasztásnak nagyjából megfelelő.


Ezen felül csak a ház ami lényeg illetve az alaplap. A ház lehetőleg olyan legyen, amibe nehezen jut be a por, mert időnként egy elég poros helyiségbe is bekerülne. (Nyilván nem egy műhelybe, de egy porosabb szobába.) Az alaplap legyen olyan, aminél csak kedvemre cserélgethetem majd a hardvereket és nem igazán lesz akadálya a folyamatos fejlesztésnek. Még nem döntöttem el, de elképzelhető hogy a videókártya SLI-be lesz kötve illetve az alaplap Intel foglalatú legyen.



2019. aug. 6. 00:04
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Akkor használd egészséggel az AMD-s gépedet. :) Örülök neki hogy neked bevált.
2019. aug. 6. 10:02
 12/39 anonim ***** válasza:
Akkor miért kérsz tőlünk segítséget. Én segítek szívesen neked, de ha el vagy kötelezve egy olyan cég mellet ami már négy éve csak átszámozza a projait, a 9900k megjelenése előtt lefizetett egy ceget hogy hamis eredményeket adjanak ki. Komolyan te evvel a cégben bízol. A mai napig rele van biztonsági lyukakkal az Intel. És minden egyes procijukkal lehúzzák a vásárlókat. A mostani ryzenekkel mi a bajod pontosan? Nagyon jó procik...stb
2019. aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Amikor az utolsó AMD-s procimat ki kellett dobjam, akkor azt mondtam hogy mégegyszer AMD-s proci nem kell. Így a friss Ryzen-eknek már esélyt sem adtam. Az AMD az összes esélyét eljátszotta nálam. :) Jó dolog hogy fele annyiba kerül, de ha minden évben le kell cserélnem akkor valahogy mégsem tűnik olyan jó üzletnek, hogy csak fele annyiba kerül. Ha majd fele annyi Intel-es procit ki kell majd dobjak akkor elképzelhető hogy megfordul a fejemben hogy ki kellene próbálni mit tudnak az új AMD-k. Addig pedig amíg az Intel fennakadás nélkül kiszolgál addig nem orosz rulettezek.
2019. aug. 6. 10:16
 14/39 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk ez gyanús hogy ennyi amd proci ment nálad tönkre már nem azért. De még ha így is van nem szabad így hozzáállni a dolgokhoz. Azóta csomó új ember dolgozik az AMD -nél konkrétan a vezérigazgató is más lett és egy teljesen más technológiát alkalmaznak az AMD csak egy brand. Nekem Intelem van tehát ne gondold hogy fanboyságbol ajánlok Ryzent. Csak én 2012 ben vettem egy 3770k t amikor az AMD sehol sem volt. De ahogy előttem is írták az Intel elég undorító üzletpolitikát folytatott az elmúlt pár évben és ha nincs a Ryzen még most is valszeg 4 magos procikat adnának 150 ezer körül.
2019. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
83%
Főleg hogy neked munkára kell a proci. Torony magasan jobban jász akármelyik ryzennel. Vehetsz egy R7 2700 azt biztos hogy nem kell egy év után cserélni. 8 nag 16 szál és 58k ért. Bomba ár. Érdemes lenne átgondolnod.
2019. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Pedig nem bántam rosszabbul az AMD-s procikkal. Sőt amikor rájöttem hogy az Intel-nem 2 köhintéstől nem lesz baja akkor már azt is ki mertem próbálni,hogy a fűtőtesttől 1,5 méterre volt és évekig elvolt úgy. Akkor azt mondtam hogy amíg nem ad okot a váltásra marad az Intel. Egyelőre még úgy állunk hogy 1 forintot nem adok érte. Az pedig majd kiderül hogy a jövőben hogy alakul.
2019. aug. 6. 10:53
 17/39 anonim ***** válasza:
83%
Ha megveszel egy ryzen 7 2700 at és belövöd offset voltage-vel akkor 20 évig elmegy ha teszel rá jó hűtést
2019. aug. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pontosan melyik Intel Procit szeretnéd? I5 9400f 46k ért vagy 9600k? Melyik kell? Mert már 4 éve semmi nem változott az Intel procik teljesítményében.
2019. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Azt én is javaslom, hogy várd meg a 10-es inteleket, de ha mindenképp most kell egy, akkor én ezt raknám össze a helyedben ha sok pénzed lesz rá később.


A 2066-os lap.


MSI X299 Sli Plus. Ez 84 ezer forint közép árvan.

Tápegység: EVGA SuperNOVA 750 GQ. Ez biztosan bírni fogja. Bronz minősítés és moduláris. Ez 42 ezer forint.


Gondolom elfekvőben van egy videókártyád. Ha nincs, akkor fillérekért tudsz egyet használtan szerezni. Ez 1-2 ezer forintos tétel.

Ram: Kingston HyperX Predator 8GB. Ez 15100 ft.


Használtam egy Intel Core i5-7640X bele ez 42 ezer. Ezt átmenetileg beteszed egy otthoni gépházba. Ez 183 ezer. Ez után ha már újra lesz pénzed már csak gépházat kell venni és több ramot bele, esetleg ha nagyon ragaszkodsz hozzá akkor egy erősebb proci.



1151 esetében, ha esetleg ennyit nem akarsz rákölteni ez a táp, ugyan ez a táp és ram.

Alaplap: MSI Z390-A PRO ez 41 ezer.

CPU: Intel Core i3-6100 44 ezer. Működik és azért nem is az a vállalhatatlan kategória.

És ha itt is mehetünk 150 fölé, akkor a ház NZXT H500. Ez olyan 24 ezer. Ez 166 ezer forint. Plusz-mínusz 1-2 ezer forint. És ezen még integrált kártya is van, amíg nem veszel egyet. Innentől kezdve tényleg csak "fejleszteni" kell. De én azért várnék az új Intelig.

2019. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
54%
19 es te nagyon érdekes dolgokat írsz. Megint egy olyan jött ide kommentelni aki csak nyomja a rizsát de semmit nem tud. Ultragyenge i3 at ajánlasz neki, hát grat. Aztán fölöslegesen SLI alaplapot méregdrágán. Megbeszéltük hogy az SLI nek nincs értelme. Rengeteg hiba van az ajánlásodban. Inkább hagyd mert csak félrevezetsz másokat
2019. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!