Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Össze tudnátok állítani...

Össze tudnátok állítani ezeknek megfelelően egy szuper olcsó számítógépet?

Figyelt kérdés

Szóval egy szuper olcsó számítógépet szeretnék, de úgy hogy nagyon könnyen bővíthető legyen. Szóval a jövőben ne kelljen. Nyilván a tápegységen nem akarok spórolni, de értelemszerűen ne valami 2000 wattos platinum tápegység legyen, hanem a fogyasztásnak nagyjából megfelelő.


Ezen felül csak a ház ami lényeg illetve az alaplap. A ház lehetőleg olyan legyen, amibe nehezen jut be a por, mert időnként egy elég poros helyiségbe is bekerülne. (Nyilván nem egy műhelybe, de egy porosabb szobába.) Az alaplap legyen olyan, aminél csak kedvemre cserélgethetem majd a hardvereket és nem igazán lesz akadálya a folyamatos fejlesztésnek. Még nem döntöttem el, de elképzelhető hogy a videókártya SLI-be lesz kötve illetve az alaplap Intel foglalatú legyen.



2019. aug. 6. 00:04
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
86%

Kár vitatkozni a kérdezővel.

"szuper olcsó" -t szeretne, ami Intel.

Kinek jut eszébe az Intelről a "szuper olcsó" kifejezés? :-D

2019. aug. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Ezek után az Intelről hamarabb eszembe jut mint az AMD-ről. :) És kit érdekel az öreg technológia. Engem nem a technológia érdekel, hanem hogy működjön. És jól láthatóan a szar drága 120 ezer forintos Intel köröket ver az olcsó teljesítmény és árbajnok 180 ezer forintos Ryzen-re. Na most ezekben a videókban kicserélték az alaplapot és a processzort. El voltatok ajáulva milyen jó az AMD-k gyári hűtője, sokkal jobb, mint a legtöbb utángyártott cégek Intel hűtői. Akkor nem mindegy? Gyári AMD hűtő rajta és had menjen. És ez nem úgy történt hogy jött a gonosz Inteles bácsi, gyorsan túlhúzta az Intel procit, az AMD-nek levette a teljesítményét és had menjen. Csak ki lett cserélve az alaplap. :) Ez után nem tudom hogy is lehetne igazán összemérni a tudását a 2 processzornak, mert ezek szerint az összes teszt false egészen addig amíg nem az AMD kerül ki nyertesen. Igen valóban, így elég nehezen lehet érvelni hogy amíg az Intel nyer addig a teszt a hibás.


De itt egy másik videó. Egyetlen teszten sem teljesített annyival jobban amennyivel drágább és a legtöbb teszten így is az Intel alá teljesített.


https://www.youtube.com/watch?v=cZZDoXwtMXc&feature=youtu.be

2019. aug. 7. 10:06
 33/39 anonim ***** válasza:

500 csak a videókari

szuperolcsókám

2019. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
44%

Egyébkent te állásból vagy nekifutásból vagy ilyen hülye?

Csak egy dolgot nem értek ha ennyire szaki vagy a témában akkor minek kérsz segítséget?

Aztán elmondtam előbb hogy igen az intel jobb játékban. Ez így van. De csak 150 FPS fölött tud jobb eredményt nyújtani.

És a R7 3700x mióta 180k. A 9700k és a 3900x nagyon nem egy súlycsoport. A jelen állás szerint egyszerűen a felhasználók nagyrészének nem érdemes Intelt venni.

Egyébként az nem zavar hogy bárki a Föld bármelyik pontjáról hozzáférhet az összes adatodhoz? Figyelj, mindenkinek saját szíve joga hogy mit vesz, de ha te egy csomó negatívumokkal rendelkező gyártótól veszel valamit, akkor meg is érdemled.

Befejeztük a témát. Szívesen segítünk de aki nem ért meg semmit annak kár bármit is mondani. És képzeld el fontosak méréseknél a tényezők. Aztán a hűtés, senki nem mondta hogy az AMD gyári hűtője jobb mint egy utángyártott. Csak az a helyzet hogy mindegyik ryzen procihoz adnak HASZNÁLHATÓ hűtőt. Az intelhez mit is adnak? Egy szó: SEMMIT. amit pedig adnak a nem húzható változatokhoz az pedig hulladék egész egyszerűen.

2019. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

De én nem azt kértem hogy ájuljatok el nekem hogy milyen jó az AMD amikor Intel-t kérek. :) Az Intellel kapcsolatosan nem kértem senki álszakmai véleményét. AMD esetén ugyan úgy hozzáfér bárki a világon az összes adatodhoz. Remélem azért nincs harag. Ki beszélt videókártyáról? Milyen videókártya 500? Miről beszélsz ember? Senki nem emlegetett semmilyen videókártyát. Arról volt szó hogy a 63%-kal drágább egyébként teljesítmény és árbajnok processzor nem tud annyit, mint ennyivel olcsóbb Intel társa. Persze itt olyan okosok osztják az észt, akik szerint a processzor tehet arról hogy valaki ellopja az adataid. :D Én meg azt hittem ebben a kategóriában olyanok fognak válaszolni akik nálam jobban vágják. De közben ilyen hülyeségekkel jönnek mint biztonsági rés a processzoron. :D Van egy sejtésem honnan szedtél ilyeneket, de akkor olvasgass kicsit drága.


[link]

2019. aug. 7. 11:31
 36/39 A kérdező kommentje:
Az hogy miért itt kérek segítséget szerintem nagyon egyértelmű volt. Csak ahogy látom ez nem egy szakmai fórum, hanem egy olyan hely, ahol laikusok minden honnan összeolvasgatott hülyeséget összehordanak. De én abban is benne vagyok, hogy a tavaszi nagytakarításkor a 2 említett processzort beújítom és akkor nyomjunk néhány tesztet rajta. tesztből 2-n legalább 63%-kal legyen nagyobb a teljesítménye és akkor nyertél egy 20-ast. És akkor igazán nem vártam el sokat, nem vártam el hogy ár-érték arány bajnok legyen csak hogy hozza azt a szintet amennyivel drágább.
2019. aug. 7. 11:35
 37/39 anonim ***** válasza:

Nincs igazad. Ezen a fórumon mégpróbálunk néhányan a hozzá nem értő embereknek kielégítő választ adni. Az esetek 80 százalékában sikerül. Most nem így történt. Nincs harag még mindig szívesen segítek 150k ért összeállítani egy Inteles konfigot, de én nem vállalok semmilyen felelősséget érte.

És igen nem az adott proci tehet róla hogy tele van biztonsági lyukakkal, hanem az architektúrát készítő nagyokosok. És ne hogy azt hidd hogy mindenhonnam összehozzuk az infókat, és semelyik sem hiteles. Nem. Egyszerűen már egy sok ideje a hardvervilággal foglalkozunk mert minket érdekel és naprakészen tudjuk mi éri meg és mi nem. Nem akarlak félrevezetni téged hogy azt mondom hogy a mostani proci palettán ryzent szabad csak venni. Azért mondom mert ez így is van. És kismillió oka van. És azért tűnik furcsának hogy mindenfélét irogatunk mert próbáljuk úgy megfogalmazni hogy laikus is értse.

Olvasd vissza az összes írást ami ebben a csevegésben folyt és megértesz mindent. Üdv, ha van kérdésed akkor kérdezz nincs harag.

2019. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok kedvem van már az elvakult embereket győzködni, de azért egy dolgot hozzátennék. A 12 magos Ryzen 9 valóban drágább mint a 9900k és mégis lassabb a legtöbb játékban igen így van. Na és? A 12 magos I9 9920X pedig sokkal drágább a Ryzen 9 nél is és mégis lassabb nála. A 12 és majd az érkező 16 magos Ryzen 9 ek azoknak jók akik stabil 140 körüli fpst szeretnének de mellette mondjuk streamelnének is vagy egyéb komolyabb dolgokra is egy viszonylag erős procit szeretnének.


A 3.genes Ryzen 5 3600 ellenben fele annyi pénzért tudja egy I9 9900k teljesítményének kb 95% át a legtöbb játékban. Na itt mutatkozik meg igazán ezen procik értéke.

2019. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
41%
Engem mâr nem érdekel a sok amd fanatikus. Mindenkit kitiltatnak az oldalról aki nem az AmDt ajánlja.
2019. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!