Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik ennyire a...

Miért melegszik ennyire a laptopon?

Figyelt kérdés
Van egy Acer Aspire laptopon. Intel Core i5 480M, 8GB RAM, Nvidia Geforce Gt 540M 2GB VRAM, 240GB SSD. Nem egy erőgép de valamiért eléggé melegszik. Pedig ki van pucolva, újra van pasztázva de mégis melegszik. A probléma ott kezdődött, hogy egyszer valami vírus került a gépre és ennek fényében újra raktam az egész gépet. Windows 7-et raktam rá és az SSD-t is teljesen leformáztam. A gép alapjáraton is 70-75 °C-on megy mind a proci mind a videókártya és az SSD pedig 45-50°C. Régebben a World of Tanks alacsony grafikán játszottam, hogy kiküszöbőljem valamennyire a teljesítmény problémákat, laggokat. Ekkor a laptop csak épp, hogy langyos levegőt fújt de most a játék szintén alacsony grafikán épp, hogy nem forr fel. Kb. 85-90°C. Nem beszélve a ventilátorról ami mindjárt kiugrik a helyéről. Én mondjuk a hőelvezető gázcsőre tippelek de nem vagyok benne biztos. Válaszokat előre is köszönöm!

#HDD #RAM #SSD #GPU #CPU #laptop #melegedés probléma
2019. aug. 10. 00:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és elnézést a helyes írási hibákért.
2019. aug. 10. 00:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy pasztázás után rosszul lett összerakva és nem fekszik fel rendesen a hűtő?
2019. aug. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rossz a pasztázás,csináld meg újra.
2019. aug. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy jó a pasztázás. Nem teszek se túl sokat se túl keveset. A hűtőt négy csavar fogja le az alaplaphoz és mindegyik teljesen meg van húzva és egyenletesen. Összerakásnál kétszer is szoktam ellenőrizni. Amúgy 2-3 havonta komplett szét szoktam szedni és ki szoktam pucolni. Pasztát pedig 3-4 havonta cserélek. De a probléma még mindig fennáll. Más ötlet esetleg?
2019. aug. 10. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!