Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki szeretnék dobni pár merevle...

Ki szeretnék dobni pár merevlemezt, hogyan tegyem őket működésképtelenné?

Figyelt kérdés

Találtam pár merevlemezt a kacatok közt, feltehetően nagyszüleimé voltak. (informatikusként dolgozott az egyik nagyszülőm) Meg akarok szabadulni tőlük, de nem akarom úgy kidobni, hogy adatok lehetnek rajta.

Arra gondoltam, hogy szétütöm egy baltával, de nem értek az informatikához. Csak kérdezem, hogy egy szétütött merevlemezről bármit letudnak még szedni?


Az is kérdés, hogy hol dobjam ki, mert úgy tudom e-hulladékot nem szabad kukába dobni, és én erre figyelni szoktam.



2019. aug. 22. 16:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#9:

"A filmes hackerek sokszor úgy törölnek minden adatot a merevlemezről, hogy egy apró mágnest elhúzogatnak rajta - de vajon tényleg ennyire egyszerű lenullázni egy laptopot? A helyzet az, hogy a mezei hűtőmágnestől senkinek nem kell félnie, de azért ipari mágnes közelébe ne nagyon vigye a gépet."


Forrás: [link]


Jé ugyanazt írja amit én.

És ha esetleg nem tiszta akkor leírnám hogy a HDD fejpozícionálását a föld egyik legerősebb úgynevezett neodymium mágnese végzi mai be van építve és az sem árt az adatoknak. Pont egy hűtőmágnes tenné tönkre. Ne nevettess már?? Ez a nézz utána meg megint érdekes csak épp nem nekem kéne utánaolvasni...

2019. aug. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Azért ennyire kár túlaggódni. Mit tárolt vajon a nagyapád amit ennyire féltesz? Ahelyett, hogy barbár módon tönkretetted talán még hasznát vehetted volna..
2019. aug. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!