Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újratelepítés nélkül hogy...

Újratelepítés nélkül hogy oldható meg?

Figyelt kérdés

Vettem egy notebookot, kb 20eFt-ot spóroltam meg azzal, hogy ssd helyett hdd-vel kértem.

De! Olyan gagyi hdd-vel kaptam, hogy szinte folyamatosan 100%on megy, de mégis nagyon lassú a gép. 8th gen i5-t és a ddr4es ramot nagyon visszafogja...

Ki a karom cserélni a hdd-t ssd-re, de nem akarom újratelepíteni a windowst.


A kérdés:

Hogy tudom átteni a rendszer és a telepített programokat az ssd-re, anélkül, hogy újra kéne telepíteni?



2019. szept. 26. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az SSD mellé adnak progit, vagy az SSD oldaláról letudod szedni


nekem pl a Samsung SSD-m mellé adtak CD-t és progit anno, amit később vettem ahhoz nem, de netről lelehet szedni.

2019. szept. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem gagyi a HDD, hanem ez egy bug a Windows 10-ben, hogy néhány esetben folyamatosan 100%-on pörgeti a HDD-t.

Csere nélkül is javítható valószínűleg.

2019. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Macrium reflect, otthoni használatra ingyenes, azzal át tudod klónozni a hdd tartalmát ssd-re
2019. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze valószínűleg egy asztali gépen ahol van legalább annyi csatlakozó hogy mindkét eszközt egyszerre rá tudd dugni.
2019. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Az iso-t kiírod CD-re vagy pendrivera, arról bootolva lemented az egész HDD-t (rejtett partíciókkal együtt) fileba egy USB-HDD-re, kicseréled a belső hdd-t ssd-re, macriummal mentésből visszamásolod SSD-re és kész is..

2019. szept. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Vagy is kell egy pendrive meg egy USB HDD, ennyiből használhat asztali gépet is :)
2019. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akinek nincs egy pendriveja ÉS egy legalább 100GB-os USB HDD-je az szégyellje magát, mert egy fukar skót.. (már évek óta) :P
2019. szept. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként magára a pendrivera is menthető a mentés ha elég nagy (pl 32GB-os).
2019. szept. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!