Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nvme SSD laptobba?

Nvme SSD laptobba?

Figyelt kérdés

Van egy Dell g5 5587-es laptopom. Szeretném a benne lévő gyári M2 sata ssd-ét lecserélni egy nvme-es ssd-re. Egyetlen problémàm, hogy a tesztek alapján az nvme ssd-ék sokkal jobban melegszenek. És egy laptopban nem tudok külön hűtést rakni rà. Egyébként egy Samsung 970 pro néztem ki magamnak. Ami viszont a tesztek alapján egy normál pc-ben is simán felmegy 90C fokra külön hűtés nélkül. Nem tudom mennyire sülne meg egy laptopban. De én nem vagyok szakértő, így lehet, hogy felesleges a félelmem. Ti mit gondoltok?


Előre is köszönöm!



2019. szept. 28. 09:28
 1/5 Derwer ***** válasza:
Bírnia kell a dolgoknak, általában úgyse 90fokos lesz.
2019. szept. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MGéza ***** válasza:

Valóban nem vagy szakértő. Minden ilyen elektronikai eszköznek van egy hővédelme ami ilyen vészhelyzet esetén bekapcsol, ilyenkor teljesítmény visszaesést fogsz tapasztalni, de ez csak folyamatos terhelés esetén jön elő. Erről itt olvashatsz:

[link]

Az Nvme ssd-k hátránya melegedés szempontjából hogy általában nincs külön passzív gyári hűtésük, ebből a szempontból totálisan rá van utalva a környezetére.

2019. szept. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annak utána néztél, hogy a laptop támogatja-e egyáltalán az nvme sebességét? Mert pénzkidobás, hogyha nem. Hiába rakod bele, ha a laptopon lévő port m.2 sata-s.
2019. szept. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, támogatja.
2019. szept. 29. 08:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell félned, a Samsung tudja mit csinál. Nem arról híresek az SSD-i hogy semmiből semmi elmennek, főleg a "PRO" drágább verzió amit te is kinéztél.
2019. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!