Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a monitoromnak?

Mi lehet a baja a monitoromnak?

Figyelt kérdés

Megpróbálom érthetően kifejteni, de nem biztos hogy elsőre az lesz.

Az utóbbi 2-3 hónapban rendszertelen időközönként (átlag 10-ből 1 alkalommal) előfordul, hogy amikor bekapcsolom a számítógépet (asztali PC, külön monitorral), akkor a monitor áram alatt van ugyan és működik, de készenléti módban marad és nem jeleníti meg ami a gépen történik. A sarkán világít a kis narancs lámpa (azaz készenlétben van, ha nem működne akkor nem világítana semmi), de nem vált kékre, azaz nem aktiválódik.

Ilyenkor mindig jönnek a különféle próbálkozások, monitor ki-be kapcsolása a Power/Standby gombbal, Source gomb megnyomása (forráskeresés), főkapcsoló lekapcs/felkapcs, számítógép újraindítása erővel (mivel szabályszerűen nem tudom mivel nem látom mi van a monitoron), ezeket játszom felváltva 5-10 percig, aztán egyszer csak valami bekattan nála és elindul, és utána már működik rendesen. Ha kikapcsolom a gépet, általában a következő indításnál normális, de utána pár nap múlva általában megint előjön.

Ami kizárható: kóboráram/áramingadozás, kilazult kábel és kontaktosság, ugyanis ezt mindig csak indításnál játssza, ha egyszer bejött a monitor SOHA nem volt még olyan hogy menet közben tegye magát készenlétbe. Rendesen áram alatt van és össze van kötve a géppel, de van amikor mintha nem venné a forrást.

Ez mitől lehet? Van olyan aki tapasztalt már hasonlót?



2019. okt. 6. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy monitor hiba.

Lehet VGA hiba is. Mikor fennáll a probléma ki kéne próbálni másik géppel, hogy ott is ezt produkálja e.

Mondjuk ez se mindegy hány éves monitor, milyen fajta, hogyan csatlakozik a VGA-hoz stb.

2019. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem mai darab már, LG Flatron L1953PR típusú.

Más asztali gép sajnos nincs a közelben, csak laptopok, de köszönöm a tippet.

Sajnos a VGA részhez kevéssé értek.

2019. okt. 6. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen ez egy nagyon régi monitor, 10-12 éves is meglehet.

Esetleg ha a laptopon van DVI vagy D-Sub csatlakkozó akkor egy próbát esetleg megérne ott tesztelni.

Nem tudom a VGA-d milyen, dedikált vagy sima integrált, azért jó lenne tudni.

Csak azért mert VGA hiba is simán okozhat ilyen problémát.

Mindenképp ki kellene próbálni másik gépen a monitort, vagy a jelenlegi géphez egy tv-t csatlakoztatni (feltéve hogy van HDMI a VGA-n) vagy csere monitort csatlakoztatni.

Mielőtt másik monitort vennél, mindenképp próbáld meg megoldani a gép és a jelenlegi monitor tesztelését.

Így csak találgatni lehet, hogy a VGA vagy a monitor adta meg magát (vagy korának okán mind a kettő)

2019. okt. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, kerítek majd valakit aki ért ehhez mert én nem vagyok ebben a VGA dologban otthon hogy őszinte legyek. Mindenesetre hálás vagyok a segítségért. :)
2019. okt. 6. 23:02
 5/6 Shaddark ***** válasza:

" kóboráram"

:))))))))

Ilyen nincs amúgy, valami városi legenda lehet...


Van a monitorban egy relé ami bekattintja induláskor, ennek a vezérlő áramköre el szokott "fáradni".

De a relé érintkezők is beéghetnek idővel...

Én kipróbálnám egy másik gépen is, és ha ott sem kattan be elsőre akkor megnézetném egy szakival.

Nem drága hiba amúgy.

2019. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 Kóboráram alatt az áramingadozásra gondoltam, arról tudom hogy létezik, néha be is tesz az elektromos cuccoknak.

Jogos ez a másik gépen próbáljam ki tipp, amit te is meg az első válaszoló is mondtok, csak az a baj hogy mint írtam ez nem állandó probléma, hanem teljesen random jön elő. Itt is van hogy egy hétig egyáltalán nem jelentkezik, pedig annyi idő alatt 15-ször is elindítom a gépet, utána meg a 16. alkalomra megint előjön (de az is lehet hogy kétszer jön egymás után), tehát nem kiszámítható, éppen ezért ha rádugnám másik gépre és többször elindítanám, és mindig be is jönne, az sem jelentene semmi garanciát. De köszönöm a tippet, majd elindulok ezen a relés vonalon.

2019. okt. 7. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!