Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet lassú a számítógépem?

Mitől lehet lassú a számítógépem?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben nagyon lelassult a gép, időnként pár percre le is fagy. Mi lehet az oka, vagy hogyan deríthetném ki nem túl bonyolult módszerekkel?


Abszolút csak felhasználó vagyok, nem nagyon értek a hardveres dolgokhoz. Csak netezésre, filmnézésre, néha kisebb videók összevágására használjuk a gépet, semmi játék.

Ez e rendszer információ:

Processzor: Intel Core i3 CPU 540 @ 3.07GHz 3.06 GHz

Telepített memória: 4 GB

Rendszer típusa: 64 bites


Windows 7 Professional


Két vinyó van a gépben, mindkettő 100%-os.


Köszönöm szépen előre is a segítségetek!


2019. okt. 12. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Néha nem árt kitakarítani, kiporolni a gépet kompresszorral ha van, újrapasztázni a procit

Vegyél bele egy SSD kártyát telepíts arra windowst szerintem mehet rá a Windows 10 is akár, a többi vinyón lehetnek az adatok.

[link]

Ez ma már alapnak kellene lenni akár irodába akár otthon akár játékhoz is. Megfogod látni a különbséget.

2019. okt. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Kitakarítani időnként ki szoktam, de csak házi módszerekkel. Amennyire hozzáférek.

A pasztázásról még nem is hallottam, de félek, itthon meg se tudnám oldani.

Amit ajánlasz SSD, az nem is tűnik drágának, lehet beszerzem.

:)

2019. okt. 12. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Másik válaszadó vagyok, a pasztázás nagyon egyszerű.

Leszereled a processzor hűtőjét, és a processzor alját amit az alaplapba illesztesz bekened.

Ezt érdemes is néha napján megcsinálni.

Az ssd pedig tényleg teljesen alap manapság.


pl

[link]


youtuben meg ha nem tudod hogy kell, keress rá, szerintem van róla videó is, pofon egyszerű

2019. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Feladatkezelőben nézd meg, melyik alkalmazás eszi meg a gépet. Viszont néhány frissítés óta már a Windows 7-hez is kevés 4GB RAM. Gyanítom, az MS maga rondított bele, hogy terelje a felhasználókat a Windows 10 felé.


Egyébként az újrapasztázás nem bonyolult. Leszeded a hűtőt, alaposan letörlöd a régi pasztát, nyomsz egy fél borsónyi pöttyöt a processzor közepére rányomod a hűtőt, kicsit megforgatod jobbra-balra, aztán rögzíted.

2019. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Akkor megnézem mit tehetek a pasztázás ügyében. :)

Ami a win7-et illeti, nekem teljesen megfelel(t), de hát haladni kell a korral a gyereknek régóta Win10 van csak én vagyok ilyen maradi :) Ha lehetne még XP-m lenne :D

Még egyszer köszi szépen!

2019. okt. 12. 11:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha 10-re akarsz váltani, akkor érdemes lesz még ram-ot is venned bele, mert keservesen akadozni fog így. Hasonló géppel küzdöttem (gyárilag win 10-es) és állandóan swap-olt (lapozófájl) a rendszer. Az ssd mindenképp jó ötlet, minden gépünkben az van már. Ég és föld a vinyóhoz képest!
2019. okt. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még valami. Ha nem idegenkedsz más rendszerektől, ezen a vason villámgyorsan futna pár linux disztribúció is (Mint, Manjaro,stb.). Ezt csak azért említem meg, mert az általad írt felhasználásra (meg azért, mert nem nagyon játszol rajta) teljesen jó rendszer lehetne az is. (aktív linux felhasználó vagyok jó ideje)
2019. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én igazán még SSD-vel és kétszer ennyi rammal sem biztos, hogy Windows 10-re térnék át. A kérdésben leírt felhasználási körre egy Linux Mint a legjobb választás. Feleannyi erőforrást sem fog le, mint a Windows 10 és mindent tud, amit az is.
2019. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!