Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop Photoshopnak és egyéb...

Laptop Photoshopnak és egyéb programoknak?

Figyelt kérdés

Milyen specifikációkra kell oda figyeljek egy laptopnal? Photoshop, autoCAD és hasonló képszerkesztő meg modellező / 3D modellező laptopot szeretnék. Proceszor tudom szűkséges meg RAM. Video kártya mellőzhető, tarhely az valami normális.. A proceszor érdekelne, milyen lenne a minimális ami elbirna egy photoshopot és minimum mennyi RAM lenne a megfelelő.

Zárás ként, MacBookot melloznem azok ára túl borsos.



2019. nov. 10. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mivel dolgozol, van ahova elég 8-12gb ram, van ahova 32 is kevés. Photoshop egy magot használ, minél magasabb egyszálas teljesítmény kell neki a többinek nincs jelentősége.

Modellezésnek nincs nagy számítási igénye egyik programban sem, de itt is az a kérdés hogy mit csinálsz. Nézz tesztet hogy az adott programokban hogy teljesít a gép, ha csak a specifikációkat nézed nem leszel előrébb.

2019. nov. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha Photoshop-ra telik, akkor olyan laptopra is, ami kiszolgálja.
2019. nov. 11. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ps plusz 3D modellezèshez kb minden kell ami erős. Az a 300k-s macbook pl mèg gyengècske volna. Persze a szò szoros èrtelmèben egy 100k-s laptop is elindìtanà a programokat, csak normàlisan dolgozni nem lehet majd vele, feltève ha nem pàlcika embereket akarsz rajzolgatni. Szòval kicsit tisztàzd magadban a dolgokat, meg azt is, hogy amit akarsz arra irànyàr az kb fèl milka. Erősen javaslom, hogy inkàbb PC-ben gondolkodj...
2019. nov. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyetemen vagyok, tájképitészet szakon, eddig photoshopot kell használják és egy autoCAR nevezetű programot. Az egyik kép szerkesztő másik ha jól láttam tervrajz szerkesztő. PC-t nem szeretnék mert mobilos kellene hogy legyen óra bevinni, projektek bemutatása órán stb. Későbbiekben is szerintem hasonló képszerkesztőket esetleg 3D modellezőket fogok használni.
2019. nov. 11. 06:59
 5/8 Alex Fly ***** válasza:
Én egy jó állapotú használt gépet néznék a HP zBook családjából. Azokat direkt erre találták ki...
2019. nov. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a HP ZBook-okat akartam ajánlani, mi mérnöki tervezőirodában használunk több típust is, nagyon meg vagyunk elégedve velük. Persze újat venni ezekből sem olcsó, fél millió körül indulnak.
2019. nov. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Shaddark ***** válasza:
Én vennék egy asztalit megfizethető árban és egy olcsó laptopot/tabletet amin bemutatom a már lerenderelt, kész beadandót/bemutatandót.
2019. nov. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Legion Y530-at vettem magamnak. autoCAD-et nem használok, viszont Photoshopot, Maya 3D-t és mindenféle vágóprogramot igen.

CPU: Intel i7 8750h

VGA: GTX 1060 6GB

Ram: 32 GB

512 SSD M2, 2 TB HDD


Ez a konfig 540.000 forintba fájt, de mindenre is elég. Jól mennek rajta az említett programok, ha szeretsz játszani arra is jó. Fent említették, hogy ha lehet inkább asztali, és csak bemutatásra használni a laptopot, az egy tök jó ötlet. Ha viszont fontos a mobilitás, mint nekem, hogy kolis voltam, hazakellett hozni hétvégére a cuccot stb, akkor egy fél milliós gépbe kell gondolkozni. Nem olcsó, ez tény és való, de inkább egy erős gépet drágán, mint venni valamit olcsón és aztán rájössz, hogy nem elég arra, amire szeretnéd használni. Ezt a két progit elbírja egy olcsóbb gép is, de ha utána véletlen bejön olyan program, amihez izmosabb gép kell, szívás az egész.

2019. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!