Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek?...

Milyen laptopot vegyek? (nyugi, lent konkretizálom)

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy erős, középkategóriás laptopot ami egyaránt jó játékra, munkára, videó vágásra etc. Inkább áldoznék rá több pénzt, de legyen minőségi nem csak a tartalma de az anyaghasználat is. Bírja min. 6-8 évig. Az elképzelés specifikációk terén i7-es processzor, 7, 8 v 9. generációs, 15,6 os full hd matt ips kijelző, 256 gb SSD, 16 gb RAM, és gtx 1050 ti/gtx 1650/ gtx 1060 /gtx 1660/ gtx 1660 ti videó kártyák környékén vmi. és Windows 10.


Lehet, hogy játékot streamelni is fogok, de jellemzően a kisebb igényű játékok érdekelnek (pl dont starve), nem baj ha a játékok leghuzosabb 20-30%-a nem megy majd max beállításokkal, ezért azt gondolom, hogy elég ez a konfig.


Kinéztem a nagyobb gyártók megfelelő típusait, amiket lent be is linkelek. Elsősorban azzal kapcsolatban szeretnék tanácsot kapni, hogy ezek közül a hardvert tekintve hasonló gépek közül melyek azok amik egyéb tulajdonságaikat nézve kiemelkednek, jobbak a többinél. Tehát kényelmesebb használni, jobb a billentyűzet, minőségibb anyaghasználat jellemzi, strapabíróbb, kevésbé hajlamos meghibásodni, megbízhatóbb, stb.

Melyik márka jobb ebben a kategóriában és típusban?


A súly és az akksi nem szempont, viszonylag keveset fogom hurcolni és szinte mindig lesz kéznél konnektor. Azonban a forma, szín, design annál inkább, hiszen hosszú évekig nézegetem majd napi szinten.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



A lenovo és Asus gépek kevésbé voltak szimpatikusak, de ha valaki hiányolja innen őket, azokból is ajánlhat!


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. nov. 20. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Nézz körül ezeknek a drágábbjai közt is, hátha tetszik valamelyik. Meg ezekben már van amelyikben ryzen proci van, amivel lehet, hogy költséghatékonyabban kijössz.

De ahogy néztem, néztél 400k-ért is és a mobilitás, aksi annyira nem szempont. Ha így van, ennyi kerettel szerintem fontold meg az asztalit. Erősebb komplett konfig kijönne ennyiből.

2019. nov. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mindenképp laptopot fogok venni. Lehet kicsit félreérthető voltam, de biztosan fogom hurcolni a gépez csak nem napiszinten, de időnként nagyon jól fog jönni, hogy el tudom magammal vinni. Inkább csak úgy értettem, hogy a többséggel ellentétben engem sosem zavart a nagy robosztus súlyos méret, még akkor sem amikor napi szinten vittem. Egyébként is vmiben kompromisszumot kell kötni még 400-500 ezernél is, nálam ez a méret, aksi vagy pl a tárhely a gépen.

2019. nov. 21. 00:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a Dell jön be ezek közül, amelyiket a mysoftról linkelted. Kinézetre sincs az a gagyi “gamer” hatása, mint a többinek. Nem is értem a gamer gépeket miért kell ilyen giccses szögletes színes csikos meg mindenféle formájúra, színűre csinálni. Komolytalan a megjelenése. Ezt a Dellt bármelyik irodában leteheted az asztalra anélkül, hogy furcsán néznének. Amúgy megbízhatóságban is nagyon jó a Dell, és hosszútávon is bírja. A HP is jó, de én láttam olyat, aminek a magyar nyelvű billentyűzete másabb kiosztású volt kicsivel, mint a megszokott. Acer is megbizható, de egy nemzetközi elégedettségi mutató alapján (amit évente készítenek, nemtom a nevét) a Dell a legjobb ezek közül. Asust én se vennék, Lenovot meg pláne nem. Nem véletlen sztem, hogy nem adnak 3 év garit rájuk.
2019. nov. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, ahogy megosztottad újra a kérdésedet, még nem sikerült laptopod találni - ha esetleg igen akkor írj egy pár szót arról mit sikerült szerezned :-)

Én is éppen most keresek magamnak laptopot, bár én próbálnám költség-hatékonyan beszerezni a gépet. Viszont ha nálad ez a 500 ezres büdzsé változatlan akkor azért ott már lehet válogatni. Én az acershopot választanám, nyilván mert megbízható a termékeik és az oldaluk is.

Felmilkós kategóriába már belefér az rtx 2060 ami szerintem egy jobb vétel lenne lásd:


[link]


De én az utóbbi időben eléggé amd fan lettem (most építettem gépet pár hónapja és amd konfigot raktam össze ami brutálisan teljesít).


[link]

[link]


a vega 56 egy brutálisan jól teljesítő vidikari (nézz róla yotubos teszteket) mellesleg ár-érték arányban máris az amd fele billen a léc. Plusz a második amd-s linken azért már 32 giga ram van..


Esetleg még azzal faragnék néhány ezret az áron, hogy op rendszer nélkül kérném.

2020. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Kicsit még szétnéztem közben árukeresőn, és talán meg is találtam ami nekem lenne jó:

[link]

Azért 116 ezerrel már kevesebb az az 500ezres keret :)

2020. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!