Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Történhet-e abból valamilyen...

Történhet-e abból valamilyen probléma, ha a procihűtő bordája hozzáér a videókártya hátoldalához?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szerelő, de elég közel vannak egymáshoz, nincs egy centi a kettő közötti távolság. Micro-ATX-es az alaplap és hát kicsi a hely. Nem érnek össze, de mi lenne, ha összeérnének áram alatt?

2019. dec. 3. 17:48
 1/10 fukapapa27 ***** válasza:

Ha tényleg hozzá érne a hűtőborda a kártya hátoldalához és zárlat keletkezne akkor egy nagy durranás és kikapcsolna a gép és nagy valószínűleg a videó-kártya mehetne a kukába vagy dísznek a polcra! :)

De ha nincs mozgatva a gép és írtad, hogy nem egész 1 cm van köztük akkor nem lehet baj belőle, esetleg tégy közéjük valami műanyag lapot ami nem gyulladhat ki a hőtől! :)

2019. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Uhh, hát ez így komoly. Hát baromi kicsi hely van. Most vettem egy új videókarit 160 ezerért, ha belenyúl tuti megőrülök.
2019. dec. 3. 19:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a videokártyán van backplate, akkor semmi.
2019. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért így összerakom nagy vonalakban a sztorit. 160 000Ft-ért vettél videókártyát nemrég, de holmi vacak Micro-ATX gépházzal szenvedsz ahelyett, hogy vennél 5-10 000Ft körül valami olyasmit, ami ATX lapokat is befogad. Mégha Micro-ATX lap is megy bele a gépházba, de legalább nem kell szűkölködnöd helyben soha, ha egyszer jól választasz. Mindegy, végülis nem az én dolgom.

Megoldásnak jó lehet tényleg valami kevésbé hővezető műanyag darab.

2019. dec. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4, ugyanazon szabvány alapján helyezkednek el a PCIe kártyák minden alaplapon, ezért lehet az, hogy pl egy EATX méretű gépház kompatibilis ATX, mATX és ITX lapokkal is általában. És mivel a legnagyobb sávszélessége a legfelsőbb PCIe foglalatnak van, ezért minden alaplapban ugyanoda kell rakni a videokártyát, így egy ITX lapra is ráfér akármilyen nagy videokártya.
2019. dec. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem, a ház önmaga nagy! De leírom a komplett történetet, mert valóban tőmondatokban fogalmaztam, a lényegre akartam csak rákérdezni.


Ház: Nanoxia Deep Silence 2 Black - E-ATX ház, Middle Tower. Ebben azért van hely. :)


[link]


Alaplap: Asus H97M-Plus. Igen, valóban egy micro-ATX alaplap. Hogy ez hogy sikerült? Hát úgy, hogy amikor rendeltem, még nem voltam azzal tisztában, hogy mit jelent az az M betű ott a Plus előtt. Ennek már 3 éve.


[link]


Procihűtő: Alpenföhn Brocken 3 Black edition. Valóban, ez nem egy kicsi hűtő.


[link]


Proci: i7-4790K (az alaplap socketjéhez jelenlegi tudomásom szerint ez a legnagyobb teljesítményű proci, így ez került bele).


Szóval lényegében ez így történt. Az alaplapot sóher vagyok kicserélni, tehát valamilyen alternatív megoldást keresnék, ez a GPU backplate már érdekesen hangzik.


ui.: legalább jól kering a levegő a házban. :)

2019. dec. 4. 07:59
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja egy valami még lemaradt! A GPU! Ami egy Sapphire Pulse Radeon RX 5700 XT.


[link]

2019. dec. 4. 08:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Jaj pammeg tényleg... Az gépház méretnek semmi köze semmihez :D Maga az alaplap méret az ami gondot jelent, mert minden az alaplapra megy és alapból a lapon a PCIe meg a proci foglalat között kicsi a távolság. Jó na összeraktam a képet :D

Ha nem érnek egymáshoz akkor whatever, nincs gond. Okozhat magasabb videókártya hőmérsékletet talán, ha ezt tapasztalod akkor tegyél közéjük valami nem vezető anyagot, ami kevésbé vezeti a hőt és egyáltalán nem az elektromosságot. Akár valami műanyagot, mint ahogy azt már említettem is.

2019. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"a lapon a PCIe meg a proci foglalat között kicsi a távolság"


Igen! :) Most jön majd egy ismerősöm szerelni, azt mondja, hogy tud hozni valami nem vezető anyagot, amit be lehet tenni a kari meg a hűtő közé, de elvileg a backplate miatt már eleve nem lehet probléma.


Köszi szépen!

2019. dec. 5. 12:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahha, hogy backplate-es. Gondoltam erre is, de nem kérdeztem, hogy vajon van-e olyan a kártyádon. Igen, azzal úgy elvileg nem lehet probléma.
2019. dec. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!