Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép lassabb, nem...

Számítógép lassabb, nem működik megfelelően, pedig erős cuccok vannak benne, ötletek?

Figyelt kérdés

Most az Opera böngésző "szart be", de olyan szinten memóriát és lemezt evett hogy 100%on vitte a gépet végig, valószínűleg valami úton módon vírusos lett, de nem is töltöttem le semmit.. A gép magába gamer gépnek lett össze téve, viszont már egy ingyenes nagyon alap játékon is lehet látni hogy valami nem oké, az FPS legalább 80 de van hogy leesik, vagy teljesen lemegy 0-ra de ez csak időnként, a képen lehet látni hogy ne áll össze, szaggat ha mozgatom az egeret és nézelődök a játékba... Sok ötletet kaptam már, programot is lefuttattam az nem talált semmi bajt, pedig sokkal komolyabb játékokkal játszottam már magas grafikán, most pedig semmivel sem tudok a leg kisebb grafikán sem..


GTX1070 EX OC

I5 4690K

Asus H81M-K

A monitor 1 hónapos sincs talán, LG 24MP59G 1920x1080 és 70HZ

HDD van benne, ami nem tudom milyen régi, az első HDD amivel össze lett téve, cserélve sose volt, nem tudok róla semmit, azt gondolom esélyesnek viszont pénz és ismerősök híján nem tudom letesztelni mi lehet a probléma, mert nincs olyan akitől kölcsön kérhetnék alkatrészeket, pénzügyileg pedig nem állunk jól. Megköszönném ha valaki tudna segíteni :)


2019. dec. 6. 18:00
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Most nézem, Microsoft Edge is 1754,9 MB memóriát zabál, ilyen sokra még 10 lappal se szokott menni ha jól emlékszem.. kuka az egész gépem, hiába áldoztam rá kiskoromtól minden pénzem.. Már vagy 8x újra raktam ebbe az évbe
2019. dec. 6. 18:33
 2/23 anonim ***** válasza:
Telepìtsd ùjra a windowst.
2019. dec. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Többször megvolt. És szó szerint minden alkalommal csak rosszabb lett, már egy laptop szerű gyenge gépekre tervezett PUBG LITE sem megy a gépen... Most meg cska a böngésző van megnyitva, és ha másik oldalra lépek vagy valami tölt befagy az egész gép..
2019. dec. 6. 19:52
 4/23 anonim ***** válasza:
Elromlott valami ???
2019. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy nem tudom mi.. Szervizre nincs pénz messze is van... Aki eddig segitett volna nem volt budapesti, vagy felajánlották hogy elviszi a gépet de hát egy idegennek nehogy már oda adjam :D
2019. dec. 6. 21:31
 6/23 anonim ***** válasza:

A merevlemez állapotát nézd meg CrystalDiskInfo-val.

Ha az nem ír ki semmi rosszat, telepíts rá Linuxot. Ha az is lassú, akkor kizártuk a vírust és a hiba vagy valami elcseszett UEFI beállítás, vagy teljesen hardveres.

2019. dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 fukapapa27 ***** válasza:

Ez csak 1 tipp!

Próbáld a Biost frissíteni ha lehet, ha ez meg van próbáld a "Load Defaults" beállísra tenni a Biosban a Biost csak azt állítsd be, hogy honnan bootoljon és rakd újra a Windows-ot! Ezt csak azért, mert volt egy ilyen gépem ami elég komoly volt, de ha a Biosban valamit feljebb vittem olyan lett mintha egy Pentium 1-es lett volna! :)

2019. dec. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, annyira nem vagyok szakértő, ha esetleg lesz egy kis időd erről privátba is mesélhetnél egy kicsit, próbáltam már a biosnak egy alaplap driverét feltenni de nem engedte, a biosba meg sose turkáltam.. Bár volt valaki aki segitett ujra tenni a gépet és a biosba átállitott velem 1-2 dolgot..
2019. dec. 7. 00:40
 9/23 A kérdező kommentje:
Valami vagy tönkre ment, vagy 0 letöltéssel vírust kaptam, mert 1 böngésző van megnyitva ami 98%ra huzza a memóriát, és konkrétan írni alig tudok úgy akad az egész gép.. szerencsés vagyok..
2019. dec. 7. 01:24
 10/23 anonim ***** válasza:

Az újratelepítésnél formáztad, majd törölted az egész meghajtót?

+ Még az lehet hogy amiket mindig visszatelepítgetsz rá - azok között valami vírusos..

2019. dec. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!