Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép lassabb, nem...

Számítógép lassabb, nem működik megfelelően, pedig erős cuccok vannak benne, ötletek?

Figyelt kérdés

Most az Opera böngésző "szart be", de olyan szinten memóriát és lemezt evett hogy 100%on vitte a gépet végig, valószínűleg valami úton módon vírusos lett, de nem is töltöttem le semmit.. A gép magába gamer gépnek lett össze téve, viszont már egy ingyenes nagyon alap játékon is lehet látni hogy valami nem oké, az FPS legalább 80 de van hogy leesik, vagy teljesen lemegy 0-ra de ez csak időnként, a képen lehet látni hogy ne áll össze, szaggat ha mozgatom az egeret és nézelődök a játékba... Sok ötletet kaptam már, programot is lefuttattam az nem talált semmi bajt, pedig sokkal komolyabb játékokkal játszottam már magas grafikán, most pedig semmivel sem tudok a leg kisebb grafikán sem..


GTX1070 EX OC

I5 4690K

Asus H81M-K

A monitor 1 hónapos sincs talán, LG 24MP59G 1920x1080 és 70HZ

HDD van benne, ami nem tudom milyen régi, az első HDD amivel össze lett téve, cserélve sose volt, nem tudok róla semmit, azt gondolom esélyesnek viszont pénz és ismerősök híján nem tudom letesztelni mi lehet a probléma, mert nincs olyan akitől kölcsön kérhetnék alkatrészeket, pénzügyileg pedig nem állunk jól. Megköszönném ha valaki tudna segíteni :)


2019. dec. 6. 18:00
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Volt valami aktivátor amit CMD-be csináltattak meg velem, de már az előtt is szar volt és ujra lett téve. A mostani win azt hiszem crackelt, legalább ha jól emlékszem akkor nem aktiváltam mégsem írja hogy nincs aktiválva, szóval ja.. Annyit letöltöttem már meg próbáltam hátha jobb lesz, hogy már azt sem tudom melyiket raktam fel.. Belefáradtam ebbe is, meg az életbe is, hiába próbálok rendbe hozni akármit, semmi sem megy.. Benne van minden pénzem, aztán még mindig nem tudom használni semmire..
2019. dec. 7. 17:45
 22/23 CspCsj ***** válasza:

Legközelebb a hivatalos, és ingyenesen letölthető Windows 10 telepítőt próbáld ki - aktiválás nélkül is használható, személyre szabni nem tudod, és időnként figyelmeztet, hogy nincs aktiválva, de tesztelésre jobb mint a mindenféle tört változatok.

[link]


A merevlemez (HDD) állapotát-kondícióját is ellenőrizd, - a korábban említett CrystalDiskInfo-val, vagy a HDSentinel-lel.

[link]

[link]


Használat közben gondolom a Feladatkezelőben, a "Teljesítmény" fülön nézted meg, hogy melyik folyamat terheli 100%-ra a processzort-merevlemezt-memóriát.

Itt a "Folyamatok" és a "Részletek" fülön a processzor oszlop szerint is rendezheted a folyamatokat, így könnyebben látható pontosan melyik terhel.

A lemezterhelést is láthatod.

A memóriafoglalást is megnézheted, de nem az összeset fogod látni.

A pontosabb memóriafoglalás felderítéséhez töltsd le, csomagold ki és indítsd el a Microsoft RAMMap programját:

[link]

Ezzel kapcsolatos tapasztalataimat egy másik kérdéshez mát megírtam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


Összegezve az elvégzendő feladatok:

- merevlemez állapotának ellenőrzése

- a processzort-memóriát-merevlemezt terhelő folyamatok beazonosítása

2019. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Azt a crystal programot már letöltöttem, de inkább megvárom a választát privátba annak aki ajánlotta, mikor letöltöttem megnéztem az első gombot amit kiadott, és a lemez teljesitmény 2 csíkon felment, viszont csak a feléig ment mind a 2 teljesitmény jelzés.. Az a baj hogy annyira tényleg nem értek az ilyen programokhoz, ahogy emlitettem amit eddig tudok azt mind saját tapasztalatból, angol videók alapján meg nehéz úgy hogy a felét sem értem annak amit csinálok meg amit figyelni kéne :')
2019. dec. 7. 22:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!