Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép lassabb, nem...

Számítógép lassabb, nem működik megfelelően, pedig erős cuccok vannak benne, ötletek?

Figyelt kérdés

Most az Opera böngésző "szart be", de olyan szinten memóriát és lemezt evett hogy 100%on vitte a gépet végig, valószínűleg valami úton módon vírusos lett, de nem is töltöttem le semmit.. A gép magába gamer gépnek lett össze téve, viszont már egy ingyenes nagyon alap játékon is lehet látni hogy valami nem oké, az FPS legalább 80 de van hogy leesik, vagy teljesen lemegy 0-ra de ez csak időnként, a képen lehet látni hogy ne áll össze, szaggat ha mozgatom az egeret és nézelődök a játékba... Sok ötletet kaptam már, programot is lefuttattam az nem talált semmi bajt, pedig sokkal komolyabb játékokkal játszottam már magas grafikán, most pedig semmivel sem tudok a leg kisebb grafikán sem..


GTX1070 EX OC

I5 4690K

Asus H81M-K

A monitor 1 hónapos sincs talán, LG 24MP59G 1920x1080 és 70HZ

HDD van benne, ami nem tudom milyen régi, az első HDD amivel össze lett téve, cserélve sose volt, nem tudok róla semmit, azt gondolom esélyesnek viszont pénz és ismerősök híján nem tudom letesztelni mi lehet a probléma, mert nincs olyan akitől kölcsön kérhetnék alkatrészeket, pénzügyileg pedig nem állunk jól. Megköszönném ha valaki tudna segíteni :)


2019. dec. 6. 18:00
1 2 3
 11/23 CspCsj ***** válasza:

Tehát a lassulás előtt jó volt.

Egyik napról a másikra lassult be?

Mikor volt ez?

Volt a lassulás időpontja előtt alkatrészcsere, vagy nagyobb szoftverfrissítés?


Gondolom a memóriamennyiség legalább 8GB.

A tápegység pontos modelljét sem írtad.

Ha nincs sok pénzed, akkor egy 6ezres, 120GB-os SSD is sokat segíthet, - a háttérben a Win10 tudja terhelni a régebbi HDD-ket.

[link]

2019. dec. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Vírus!


Malwarebytes letöltés


Futtatás.

2019. dec. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze h vírus. Vagy a boot partícióról jött vissza, mert nem törölte magát az egész partíciót.. Vagy külső adathordozóról mászik mindig vissza..
2019. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Van olyan ami a rendszer számára fenntartott 550 megás rejtett partícóról képes újra aktiválni magát, ha az nem lett törölve..
2019. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Úh mennyi válasz, végre normális válaszok egy kérdés alatt! Akkor elején:

10-esnek: Igen, valaki segített ketté választani, az egyik kis részleg a programoknak a többi pedig a játék szekció. Igaz nem töröltem olyan full szinten alapra hogy azt is törölje mert azt egyedül nem tudnám megint megcsinálni, de a 2 részleget külön töröltem üresre. (Ezt az utóbbi 2 újratelepítésnél csináltam meg, eddig mindig magamtól telepítettem újra a Windowst, sose voltak rokonaim/barátaim tehát nem volt aki megmutassa, az egész számítógépes világba annyira vagyok benne, amire az évek alatt magam jöttem rá)


11-nek: KB 1-2 éve megvettem a GTA5-öt, és a miatt kellett egy új processzor, megrendeltem a procit (i5 4690k) és beraktam, akkor win7 volt fent, és a GTA5 majdnem fullon ment minden probléma nélkül, utána hirtelen valami történt vele nem volt meg az fps és ennyi. Azóta is minden pénzem benne, GTX1070 (használtan de megbízható vevőtől, és nem sokkal rosszab videókártyával ugyan ezek voltak de annak első tulaja voltam szóval esélyes hogy nem a videókártya rossz) aztán most új monitort is vettem nagynehezen, de minden újratelepítéssel egyre rosszabb, nem tökéletesen de a PUBG LITE nevű játékkal játszottam szinte tökre jól, most újra raktam pár hete és most már a leg alapabb játékok sem jól szinte.. Az eredeti pubg ami sokkal többet eszik ultrán megy szinte ugyan úgy mint a pubg lite ami amúgy szinte laptopra lett tervezve..

Igen, a gép 8GBs videókártya is

Tápegység is a proci miatt akkoriba cserélve lett:

ZM600-GLX


Köszi minden választ, próbáltam a partíciókat törölni normáisan, sőt azt hiszem abba segítettek is tehát akkor annak jónak kell lennie :) Eddig még ilyen nem volt hogy minden böngésző 80+ %-ra használna mindent a gépemen, pedig szinte nem is töltöttem le mostanába semmit... Köszi minden normális választ, és bocsi ha kihagytam valamit.

2019. dec. 7. 15:10
 16/23 anonim ***** válasza:

Háát igazából az lett volna a jó hogy először ráformázol a c meghajtóra, aztán a mellette lévő gombbal törlöd is fájlrendszert. Majd ugyanezt a kisebb (rendszer számára fenntartott) partíción is lásd a képen:


[link]


Attól nem kell parázni hogy eltűnik, mert a telepítő újra létrehozza majd magának.


Ugye ha még van külön partíció (amin a cuccaid vannak) az eleve a 3. sorban lesz. Azt elvileg meghagyhatod (nem kell se formázni, se törölni) bár az esetedben arra is 50% az esély hogy abban van valami vírus.


Amikor újrahúztad bármi amit telepítesz ellenőrizd le pl virustotal-al. De a defender mindenképp legyen friss, és aktív.


Mert szerintem vagy azon a kis partíción van valami kártékony progi - vagy a másik partícióról te telepítesz vissza valami vírusos cuccot..


Kb csak ezt a két lehetőséget tudom elképzelni, vagy tényleg hardveresen van valami gebasz..

2019. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
16-os ahogy mondtam segítettek, és ha jól emlékszem akkor úgy meg lett csinálva ahogy a képen látható :) Tehát fel volt szabadítva az egész frissen és újonnan, még a másik felét is töröltem ahol csak játékok voltak, nem hagytam meg nem hagytam esélyt arra hogy ott maradjon valami, szóval úgy töröltem az egészet hogy éppen hogy csak megmaradjon kettéválasztva, viszont mind2 részéről kitöröltem mindent :)
2019. dec. 7. 15:49
 18/23 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem azok között van valami amiket utólag telepítettél rá...
2019. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Hát de mi? Az operát meg a steamet szoktam feltenni, de azt úgy egyből, és a leg újabb videókártya drivert ezt a 3-at, mondjuk driver nélkül is próbáltam de ugyan ugy szar a játék friss Windowson is
2019. dec. 7. 16:39
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Aktívátor? Crack? Vagy bármi ami gázos lehet? A defender se jelez be semmire? Esetleg autómatikusan induló programok?
2019. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!