Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kikapcsola a számítógép az új...

Kikapcsola a számítógép az új processzorral bizonyos esetekben, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok. G4400-at cseréltem I5-6500-ra. Miután kicseréltem egyre indult is a gép, biosban szépen látszódott a processzor és az órajele. Windows simán indult, majd 3 perc után újra indult és ezt csinálta vagy 5x mire lereseteltem, kivettem a RAM-okat illetve a kis elemet is. Ez után megjavult. Néztem, alapjáraton 30 fok, játék alatt olyan 55-60. Nem volt rajta a gépház oldala. Játszottam 3 órát GTA V-el, majd feltettem az oldallapot, pár perc után ki kapcsolt, restartolt és processzor hibát sípolt az alaplap. 20 perc után simán indult. Majd megint restart, megint sípolások. Játék alatt jött elő a dolog leginkább, de alapjáraton is ki-kikapcsolt. Levettem a ház oldalát, csináltam egy stress tesztet, fél órája megy a gép, proci maxonon megy, átlag 55 fok, legmagasabb 62.


Szerintem túlmelegedhet, bár nem néztem játék alatt a fokot amikor rajta volt a gép oldala. Gyári hűtő van rajta és egy irodai házban van.


Gigabyte H110 D3A (legfrissebb bios verzió)

I5-6500

GTX 1050Ti



2019. dec. 10. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Igaz nekem laptopomon volt ez a problema, de hasonlo. Ugyanugy hasznaltam aztan par perccel kesobb offolta magat a gep es restartolt. Nalam ezt az okozta h a processzor levalt az alaplaprol (nem teljesen). Lehet h rosszul cserelted a procit
2019. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CspCsj ***** válasza:
100%

Tápegység pontos típusa? (annyi nem elég, hogy 500W)

Memóriatesztet is futtass, mert annak a meghibásodása is okoz ilyen tüneteket.

2019. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hajlott meg 1-2 tüske processzorcsere közben?
2019. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Enermax Naxn 600 már jó ideje ez a tápom van, eddig semmi baj nem volt vele, még anno a 775-ös foglalathoz lett véve. De lehet le fogom cserélni, ha ez okozná, bár kétlem, mivel azóta hibátlanul megy a gép. Futtattam strerssz teszteket, játszottam órákat, figyeltem a hőfokokat, minden rendben van. Lehet tényleg csak felmelegszik, amikor rajta az oldallap.
2019. dec. 12. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!