Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyetemen programtervező...

Egyetemen programtervező informatikus szakra mennyire erős gép kell? Tudnátok ajánlani ár-érték arányba jót, ami elég a programozáshoz és elég gyors + kis helyet foglal?

Figyelt kérdés

És nem játszok semmin, úgyhogy másra nem nagyon kell a tárhely csak a lényeg, hogy gyors legyen és lehetőleg kicsi(vékony)!

Előre is köszönöm a segítséget!


2019. dec. 14. 15:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Lehet erős notebook is
2019. dec. 14. 15:15
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg a legkönnyebb, legolcsóbb Chromebookot és remote desktopolj egy izmos AWS EC2 instance-ba.
2019. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Semennyire nem kell erős gép. Az egyetemi programozásnak az esetek bőven-bőven túlnyomó többségében szinte nulla az erőforrásigénye.


Chromebook-ot ilyesmire nem ajánlok, inkább valami alap windows-os gépet.

2019. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Valami használt üzleti Notebook megfelel, 8-12GB RAM-mal, SSD-vel, 4.gen-es I5-el.

100K alatt is beszerezhető.

2019. dec. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk ehhez aztán rohadtul nem kell üzleti notebook...
2019. dec. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

#5.Utána néztél vagy csak leszóltál?

150K alatt általában hulladékok az újonnan kapható notebook-k.

A használt üzleti notebook-k viszont nagyon is rendben vannak:

-Nem esnek szét, jó az anyaghasználat.

-Bővíthetőek.

-Hosszú driver-es támogatás ami notebook esetén előnyös.

-Kapható hozzá sok hozzátartozó alkatrészt, pl. akkumulátor, kijelző, komplett billentyűzet.

-Normális kijelző, esetek többségében matt IPS.

Szóval várom az ellenérveket, a célfelhasználásra teljesen jó és simán kihozható 100 ezer alá is.

2019. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Semmilyen érvet nem hoztál fel.

- Az olcsó laptop-ok sem esnek szét, nekem volt már a legolcsóbbtól a félmilliósig minden (illetve az ismerőseimnek is)

- ööö... minek bővíteni, ha csak alap programozásra, word/excel, meg adatbázisra kell?

- Hosszú távú driver támogatás? Mindjárt feláll... Ki a rákot érdekel? Az üzleti notebook-okra alapból telepített programoknak mind van ingyenes változata, és nekem pl az otthoni 8 éves (nem üzleti) gépemmel sem volt soha driver probléma

- Az üzleti notebook-ok éppen híresek a fos kijelzőjükről. Egyébként is. Majd szerinted otthon az 5000 soros házit nem egy külső monitoron programozza le?

2019. dec. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"- Az olcsó laptop-ok sem esnek szét, nekem volt már a legolcsóbbtól a félmilliósig minden (illetve az ismerőseimnek is)"

Nekem volt tapasztalatom, ezerszer inkább egy jobban összerakott üzleti mint egy műanyag házas olcsóbb notebook.

Újak közül is persze van jobb, de ha az ember lehető legolcsóbban akarja megúszni 100 ezer körülig nehezebb jobbat kifogni újonnan.

"- ööö... minek bővíteni, ha csak alap programozásra, word/excel, meg adatbázisra kell?"

Mert átlag felhasználásra sem árt ha bővíthető.

Sok esetben a RAM sem az.

-"Az üzleti notebook-ok éppen híresek a fos kijelzőjükről"

Ezt megcáfolnál mert esetek többségében nem igen találkoztam rossz kijelzővel rendelkező darabbal.

Az utóbbit nem tudom, de ha már külső monitor akkor lehetne egy komplett asztali PC is ennyiből...(hisz akkor már csak plusz egér+billentyűzet, ITX konfig pedig kis helyen is elférne)

Keret nincs tisztázva, ha 200K lenne akkor én is inkább újat javasolnék.

Véleményen szerint ennél újonnan nem kapni jobbat:

[link]

2019. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor lényeg, hogy elég egy kb. alap kategóriás gép is kezdésnek? Packard Bell Easynote típusú laptopom van, kicsit lassú már mert régi, de akkor első félévre mondjuk elég ez is? (nem nagyon tudom igazából, hogy a különböző fejlesztői környezetek mennyire foglalnak sok helyet, de mást tényleg nem nagyon telepítenék rá és akkor lehet nem érdemes kiadni 100-150 ezer forintot egy gyorsabb gépért)
2019. dec. 14. 16:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Elég lesz.
2019. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!