Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Radeon rx 550 4gb videokártyáh...

Peecomputers kérdése:

Radeon rx 550 4gb videokártyához nem megy fel a driver csak alapfelbontásban 800×600 ban megy. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Adott egy Dell Optilex 980 as gép gyári volt benne minden, gondoltam fejlesztek videokártyát, egy nvidia 2 gb os kártya gond nélkül ment, gondoltam legyen nagyobb vettem egy radeon rx550 4gb kártyát. Zsír új, beleraktam windows 10 felismeri lemezéről a drivert felraktam hibát nem jelzett gond nélkül felment, ujraindítás után alaphelyzetben maradt 800x600 ban saját szoftverébe azt írja illesztőprogram nincs telepítve. A hivatalos honlapról leszedett legfrisebb verzióval ugyanez, régebbivel is. Na most több infót kaptam: kevés a táp (305 wattos gyári) és nem engedi terhelni a kártyát. Bios frissités, illetve szimplán fincsás a kártya és nem müködik együtt a lappal. Valaki tud valami megoldást? Tapasztalt hasonlót? Mik a lehetőségeim?

2020. jan. 12. 11:06
 1/3 ThodEE GoD ***** válasza:

OptiPlex 980-ban legnagyobb elérhető processzor az i7-870 volt aminek a TDPje 95W, az rx550 65W TDPvel rendelkezik.

A 305W os táp ketté bontott 12Vos ággal van szerelve 15A & 10A így simán előfordulhat ha csak a 15A-es ág van csatlakoztatva hogy kifut a teljesítményből és lekapcsol.

Érdemes volna rendes táppal kipróbálni, vagy beszerezni ugyan ebből a szériából a nem bontott ágas 255W os modellt mert az egy ágon tud 18A (215W) ami már elegendő lesz ;)

2020. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1, a régi szabvány szerint az egyik 12V ág mindig exkluzívan a cpu csatlakozóra ment, a másik perdig az alaplapra, így biztos, hogy külön vannak.


A tápegységnek semmi köze nincs a szoftveres problémákhoz, ugyanis a tápegység és az alaplap között semmilyen kommunikációs interfész nincs. Amennyiben nem lenne elég a tápegység a konfigurációhoz, akkor nem szoftveres problémák lépnének fel, hanem ha eléri az OCP-t a terhelés, akkor a tápegységben található biztosíték levágja a hálózatról a konfigurációt, és a gép kikapcsol.


Vannak olyan tápegységek, amik monitorozhatóak (Corsair Hxi stb), de azokban található usb csatlakozó, és marha drágák.

2020. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hypno ***** válasza:

Én a helyedben két dolgot néznék meg elsőre.


1. Biztos, hogy a videokártya kimenetébe dugtam-e monitort, vagy az I/O panelbe?

2. A BIOS-ban melyik grafikus vezérlő az elsődleges. PCIE legyen, vagy AUTO

2020. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!