Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot válasszak...

Milyen laptopot válasszak egyetemre?

Figyelt kérdés
Nem ismerem egyik markát se, ezért kene egy kis segítség. Egészségtudományi karra megyek. Az árkategória max 200 ezer.

2020. febr. 19. 07:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]

i5-ös proci, 8GB RAM, ami már elég, SSD, full HD felbontás a szerencsétlen 1366x768 helyett és 36 hónap helyszíni gari.


Vagy ha mindenáron hülye Windows kell (megsúgom: NEM kell azokra, amire írtad, hogy használni fogod), akkor:

[link]

2020. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem a márka a lényeg igazából, hiszen ők csak a házat csinálják, belül ugyanúgy Intel, Nvidia, AMD a fő alkatrészek gyártója mindnél. 200 ezer körül már nagyon nem tudsz melléfogni. Azt neked kell tudnod mondjuk mekkorát szeretnél 15.6 col az átlag méret de vannak 12 14 és 17.3 colos kijelzővel szerelt laptopok.


Amit előttem is írtak legyen benne SSD, én ma már 8GB ram alá sem adnám most már lehet 200 alatt ennyivel szerelt gépet kapni.

2020. febr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%

Erre a célra én a helyedben vennék 70-80 körül egy használt gépet. A maradék pénzt félre raknám, aztán ha a későbbiekben kell egy erősebb gép, akkor már van rá 120.000 kezdő tőke.

[link]

2020. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem használtat hanem újat szeretnék :) ezekről hallottam jókat: Dell, Lenovo, Asus, Hp

Melyik a jobb?

2020. febr. 19. 12:57
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne márkát akarj venni, azzal sokra nem mész. Ha veszel egy celeron procis, HDD-s lenovot, akkor sokat nem fogsz azzal érni, hogy az lenovo.

De hogy minden márkából kapj egy jót:

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"ezekről hallottam jókat: Dell, Lenovo, Asus, Hp

Melyik a jobb?"


Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy Citroen, Peugeot, Renault, Fiat, melyik a jobb?

Ott se mindegy, hogy Renault Twingo vagy Megane vagy Fiat Seichento vagy Bravo... laptopnál se mindegy, mi van benne.

2020. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Vegyél valami üzleti laptopot. Évekig kiszolgál majd. Hardveraprón kell nézelődni ha jó árakat akarsz.

Pl:

[link]

[link]

Ezeknél erősebb gépre egészségtudományin aligha lesz szükséged. Sőt, nekem mérnökin is bőven elég a T580 és én rendesen izzasztom.

2020. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 mindennevfoglalt9999 válasza:

Használt laptopot soha nem vennék. Ki tudja milyen rejtett hibája van, soha nem derül ki az átvételkor, csak utána használat közben, és akkora különbség nincs az árakban, hogy megérje kockáztatni.

Amire te akarod használni felesleges 200 ezres laptop.

[link]

Én ilyet vettem, sztem ez tök elég.

Ebben SSD van, nem HDD, tehát nagyon gyors.

8 GB ram van benne, tehát sok weblapot meg tudsz nyitni forráskeresésénél.

Nagy felbontású, szépek rajta a videók, ha azok is nagy felbontásúak.:)

Media Marktban most is akciós, kb 140-ért megkapod.

2020. febr. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18: Kivéve, hogy vannak cégek, amin használt (tipikusan nagy cégektől 3 év után leadott, de tökéletes állapotú) üzleti gépeket adnak el garanciával.

Ezek a gépek újonnan fél millióba kerülnek, és 3 évesen megkapod őket 80 ezer körül, 1 év garival. Na, azokat nyugodtan meg lehet venni.

2020. febr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!