Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minnél jobban hűtjük a számító...

Minnél jobban hűtjük a számítógép alkatrészeket, annál időtállóbbak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy láttam vízhűtött rendszert amiben egyben GPU-CPU ra ment a dolog, és ilyen 50 fok körüli értékeket produkált, nos nekem van egy GTX 1080 Ti, használtan vettem, viszont gondoltam rá venni blokkot, és bevizesíteni, ha korrekt hőfokon tartom, időtállóbb lesz?
2020. márc. 29. 04:17
 1/4 anonim válasza:
"korrekt hőfok". Ez nagyszerű.🤣😂🤣😂🤣😂🤣
2020. márc. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége, ha nem kritikus hőmérsékleten fut.
2020. márc. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A cpu, gpu kb elpusztíthatatlan, amíg nem hevül túl. Az, hogy 50 fokon magy vagy 80on nem számít, mert előbb elavul és lecseréled, minthogy kinyiffanna.
2020. márc. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

amíg a kritikus hőfok alatt van, nem zavarja annyira. A hőtágulás miatt jobb, ha kevésbé melegszik fel és le, kisebb az esélye mikrorepedések kialakulásának, inkább mindig egy adott hőfokon van. Életciklusban ez annyit tesz, hogy pl 40 év helyett lehet 30 év múlva megy tönkre, előbb cseréled le.

Ami nagyobb gondot jelent, az inkább a lerakódott por, hajszálak, egyéb szennyeződések, amik eltömik a hűtőbordákat és hamar túlhevül.

Vizes rendszert annyira nem ajánlom, egyrészt mert drága, másrészt akkor van értelme ha irdatlan nagy OC-t akarsz rácsapni a kártyára, harmadrészt azt nem elég csak beszerelni, hanem fenn is kell tartani. Félévente vízcsere, gombaölő bele, ellenőrizni a csöveket nem lazult meg a csatlakozó, nincs egyéb sérülésre utaló nyom stb. Ha menet közben egyszer valahol ereszt a vízhűtés, akkor jó eséllyel alaplap kuka sok mással együtt rövidzárlat végett.

2020. márc. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!