Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most agodnom kene?

Most agodnom kene?

Figyelt kérdés

Van egy PC amibol (valszeg) egett-muanyag szag jott foleg a tapbol. Mikor kikapcsoltam a gepet anyam korbeszagolt azt mondta hogy nagyon erzodik majd kesobb kb 10 perccel az aramtalanitas utan azt mondta hogy enyhult, majd kertem szagolja korbe a gep hatuljat. Megtette es azt mondta hogy a 220 kabel dugoja mellol kb 2cm re a tap hatuljabol jon a szag. Ha igen megoldhato lenne tapcserevel, ha igen milyet vegyek ami megfizetheto is de meg is bizhato (10-15ezer FT)

De szervizbe is ha megnezetem kernek erte penzt ha csak megnezetem? Valaszokat koszi.



2020. ápr. 6. 21:44
1 2
 1/15 hypno ***** válasza:

Nem kell aggódnod, csak tápot kell cserélni.


Hogy milyen tápot, ahhoz legalább annyit tudni kellene, hogy most milyen van benne. (Szabvány (ATX, BTX SFX TFX, flex ATX), teljesítmény vagy gyártmány és típus)

2020. ápr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha jol tudom ATX de egy DELL Precision T3500 eredeti 525W os taprol lenne szo. A tap is DELL es
2020. ápr. 6. 22:50
 3/15 A kérdező kommentje:
Annyi biztos hogy cserelheto
2020. ápr. 6. 22:50
 4/15 anonim ***** válasza:

10-15-ért bármelyik táp megteszi, csak tényleg a szabvány legyen ugyanaz. és a teljesítmény

Ha szervizben megnézeted akkor ki kell fizetni a bevizsgálást.

általában akkor nem kell kifizetni ha ott veszed meg az alkatrészt és ott szerelteted be.


Az nem lehet, hogy a kábel mellett égett csak és nem a tápon belül?

Lehet hogy nem volt rendesen bedugva a kábel és amiatt égett kicsit.

2020. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A kabel tiszta volt se szag se roncsolodas. Anyamnak az jutott eszebe hogy a gyurma amit az ocsem a szobaba hagyott annak a szagat termelte be egy kicsit melegitve ez meglehet es annak volt ilyen szaga. Ha reggel aramtalanitva korbeszagolom a tapot erezheto lesz a szag ha az akart itt megsulni?
2020. ápr. 6. 23:43
 6/15 anonim ***** válasza:

Amikor érezted a szagot, te kapcsoltad ki a gépet vagy magától csapódott el?

Így jártam egy pár hónapja, gyorsan kihúztam konnektorból, csak a ventillátort kellett cserélni, mert már csörgött.

Ha pedig a gép magától kapcsolt ki, akkor megúszhatod egy tápcserével.

2020. ápr. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 hypno ***** válasza:

#2


Az mindíg izgalmas, ha egy brand gépben kell tápot cserélni, mert jellemzően van valami csavar a dologban.

Pl. szabvány méretűnek néz ki, de mégsem az. Milliméterekkel ugyan, de máshoz vannak a rögzítő csavarok, vagy csak pont annyival vékonyabb vagy vastagabb az egész, hogy éppen ne lehessen mással helyettesíteni, vagy spéci rögzítése alakja van.


Ezt jól meg kell nézni, mérni. Az ATX táp szabvány méreteit megtalálod a neten (ATX PSU dimensions)


Az "amperszag" nemigen keverhető mással. Aki érezte már az tudja.


Ha mázlid van, és jó a szabvány táp, akkor az FPS egy stabil gyártó

2020. ápr. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"akkor az FPS egy stabil gyártó"


nem FSP? :D

nekem az van, tényleg jó!

2020. ápr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hypno ***** válasza:
100%

#8


Az a fránya diszgráfia. :D

2020. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#7 elvileg egy picit nagyobb az ATX szabvanynal de bele lehet tenni az TAX tapokat is
2020. ápr. 7. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!