Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most agodnom kene?

Most agodnom kene?

Figyelt kérdés

Van egy PC amibol (valszeg) egett-muanyag szag jott foleg a tapbol. Mikor kikapcsoltam a gepet anyam korbeszagolt azt mondta hogy nagyon erzodik majd kesobb kb 10 perccel az aramtalanitas utan azt mondta hogy enyhult, majd kertem szagolja korbe a gep hatuljat. Megtette es azt mondta hogy a 220 kabel dugoja mellol kb 2cm re a tap hatuljabol jon a szag. Ha igen megoldhato lenne tapcserevel, ha igen milyet vegyek ami megfizetheto is de meg is bizhato (10-15ezer FT)

De szervizbe is ha megnezetem kernek erte penzt ha csak megnezetem? Valaszokat koszi.



2020. ápr. 6. 21:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Namost korbeszagoltam. A tapbol es az ethernet dugo es a mellette levo usbk terjesztik a szagot. Most kene aggodnom?
2020. ápr. 7. 13:13
 12/15 anonim ***** válasza:

Volt egy ilyen kérdés:

"Amikor érezted a szagot, te kapcsoltad ki a gépet vagy magától csapódott el?"

Erre válaszolj kérdező légyszíves!

Ha még te ki tudtad kapcsolni start menü leállítással akkor valszeg csak a táp döglött meg és nem vitte magával a halálba az alaplapot, processzort, stb. Ekkor egy tápcsere elég lehet.

Ha a szag érzékelésekor magától kikapcsolt - mint áramszünetkor - akkor lehet, hogy komolyabb a baj.

2020. ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
En kapcsoltam lestrtmenubol. A szakember azt modta hogy a apnak kutyabajacsak a ventillator egett vay olvadt meg, holnap visszuk a szervizbe megjavitatni a gepet. Ilyenkor altalaba cserelik vagy javitjak a tapot?
2020. ápr. 7. 18:52
 14/15 anonim ***** válasza:

jó, akkor (talán) nem kapott más alkatrész.


a tápokat jellemzően cserélik, mert a ventilátoron kívül nincs javítható alkatrésze.

de a ventilátor sem feltétlenül szabvány számítógép ventilátor, pláne nem csatlakozóval ellátott - forrasztani kell.

sokkal egyszerűbb és árban kb ugyanaz ha cserélik a tápot.


ráadásul nem tudható, hogy az elektronika alkatrészek közül meghibásodott-e valami - én nem bíznék meg egy javított tápban.

jobban jársz a cserével!

2020. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Mar megvan, cserelni fogjak. Holnap kapom vissza elvileg vissza a gepet ha a raktarukba levo tap jo a gepbe. Koszi a valaszokat
2020. ápr. 8. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!