Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt por okozhatja?

Ezt por okozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly kb ilyenkor vettem egy laptopot, ami az utóbbi pár hónapban azt csinálja, hogy ahogy betölt a windows, egyből elkezd magas fordulatszámon pörögni a ventillátor, ami így nagyon zavaró, mert este/éjjel is kell használnom, és valami irgalmatlan hangos.


Direkt meg van emelve a laptop, alátámasztottam, hogy ne közvetlen az asztallal érintkezzen, így hiszem hogy arról van szó, hogy a venillátor nem tud levegőt beszívni.


Ami furcsa, hogy ez a zaj nem nagy cpu használat mellett van, hanem ahogy kb egyből bekapcsolom, megnyitok egy böngészőt, vagy akár egy word-öt...


Köszi a válaszokat



2020. máj. 5. 13:19
 1/8 A kérdező kommentje:
*nem hiszem
2020. máj. 5. 13:24
 2/8 anonim ***** válasza:
A word megnyitasa pont nagy procihasznalatot igenyel :) 4 magossal 46% a proci ha megnyitom a wordot vagy a bongeszot azutan leesik a kihasznaltsag 12% - ra :) , takaritsd meg hatha megoldja.
2020. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínű elégtelen a hűtés, például a por vagy egyéb szennyeződés miatt. Ha teheted, kapd le az alsó burkolatot és tisztítsd ki. Ha nem teheted (pl garancia), akkor szervizben egy tisztító karbantartás.
2020. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a ventilátor lapátokra tapadt por. Amikor eladtam a régi számítógépemet, kiporszívóztam, az horror volt, amit benne találtam.
2020. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, a porra gondoltam amúgy leginkább én is.. A garanciát nem tudom hogy meddig van, megnézem.


Gondolom nem nagy kunszt egy ilyen takarítás, bár lehet hogy ha nem jól takarítom akkor több kárt teszek mint hasznot..


A wordről nem tudtam hogy ennyire gyilkos.. :) példának írtam, hogy szemléltessem hogy nem egy játék futtatásakor pörög ennyire.


Köszi a tippeket!

2020. máj. 5. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a HDD-t SSD-re, sokat gyorsít a gépeden
2020. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bár a cpu hőmérsékletét és az idegesítő ventilátort nem sokban befolyásolja :D
2020. máj. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
SSD-m van
2020. máj. 5. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!