Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Összeállított gamer config...

Összeállított gamer config véglegesítése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Összeállítottam egy gamingre tervezett configot,viszont még életemben nem volt ilyesmi számítógépem,így szeretnék segítséget kérni abban,hogy jól válogattam-e ki az alkatrészeket,minden kompatibilis-e mindennel,stb...

Az elvárásom az új megjelenések (pl.: Red Dead Redemption 2, Battlefild 5, új Cod) minimum highon való futtatása,illetve egyidejű full hd élő közvetítése,streamelése is.


Ha időtök engedi,kérlek nézzétek át a listámat és osszátok meg velem gondolataitokat az alkatrészekkel kapcsolatban,illetve szeretném tudni,hogy az elvárásomnak megfelel-e a válogatás,s minden kompatibilis-e a másikkal! Köszönöm szépen!


A választott gépház elvileg ATX kompatibilis az alaplappal,ha jól értettem a dolgokat..Fractal Design Meshify C White


Videókártya: Sapphire RX 5700 XT [link]


Processzor: Ryzen 5 3600 [link]


Alaplap: ASUS ROG STRIX B450-F [link]


RAM: Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB)


Itt megkérdezném,hogy elég-e még 16GB RAM a mai játékokhoz,vagy már érdemesebb lenne beruházni 32-re?


[link]


Táp: SilentiumPC Supremo FM2 650W Gold [link]


SSD: Samsung 2.5 860 QVO 1TB [link]



HDD: Western Digital Blue 2.5 2TB 5400rpm 128MB SATA3 [link]


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!


2020. máj. 25. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Maga a konfig szerintem egy jó választás. Persze minden összeállításban vannak jobb és rosszabb döntések is.

De ha úgy is bővíteni szeretnéd a ramot ( a kételkedésedből vontam le) akkor lehet jobb döntés lenne megvenni 1x16 mint 2x8 ba

2020. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Szóval akár érdemesebb lenne felcserélni a fenti darabokat mondjuk erre? : [link]


A mai játékokhoz lassan indokolt a 32,nem?

2020. máj. 25. 21:14
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

4DB foglalat van a lapon.

Igaz a Ryzen nem nyer szinte semmi pluszt a quad channel-ből, ha támogatja egyáltalán. De egy darab RAM-al meg elveszted a dual channel-t.


Szintén szeretném ajánlani a Micron E-Die chip-es crucial-t. Mondhatni a Ryzen kedvence.


[link]

2020. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem érdemesebb egyben megvenned ha úgyis veszel mellé. Azt nem muszáj még most venni , de később fejlesztés célból és még később ha újra másik gépet teszel össze és ennek passzolod el az alkatrészeit akkor az többet fog érni mint sok apró.
2020. máj. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
ASUS ROG STRIX B450-F alaplapot cseréld MSI X570-A PRO Alaplapra.
2020. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Minden kompatibilis mindennel, egy egészen jó konfigot raktál össze, viszont HDD-ből én inkább ezt ajánlanám: [link]


Ez 7200 RPM-es, bár nem 128 MB-os, nem lesz vele gond, összességében gyorsabb lesz.


Esetleg ezt: [link]


Ez 7200 RPM-es, és 256 MB-os Cachel rendelkezik.


Mindkettő 10.000 Forinttal olcsóbb is ráadásul, szerintem ezek jobban megérnék. (Ugyanúgy 2 TB-osak.)

2020. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2020. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

RAM: crucial ballistix

Hdd: 7200RPM

MSI B450m pro vdh MAX 27k / MSI B450 TOMAHAWK MAX 40k


Streamer gépbe AMD RYZEN 7 2700(x) 8mag/16szál lehet hogy jobbb lenne.

2020. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7%

Nekem ez így ok, bár a vinyót átgondolnám, egy 7200 as fordulatszám azért kell. szopás tud lenni torrentnél is, ha egyébként jó a net.

32 gb ram persze jobb. nem feltétlen a játékok miatt, mivel azzal a vga val amúgy is a qhd a cél, afölött nem lesz elég. viszont a 2 modul mindig jobb, mint a 4.

az egy modul netto baromság, nem tudom lighter miért erőlteti :D

2020. máj. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget,összeállt a végleges gép!

Köszönöm!

2020. jún. 2. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!