Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a gép tényleg rosszabb...

Ez a gép tényleg rosszabb lenne teljesítménybe mint a régi ami volt?

Figyelt kérdés

A fiamnak a gépét a napokban úgy gondoltam picit felturbózom gyerek nap alkalmából.

Találtam is a neten jó árban egy Ryzen 5 1600X processzort egy B350M BAZOOKA MSI márkájú alaplappal. Egyből le is csaptam rá.


Ezeket az alkatrészeket szereltettem be a fiam gépébe amibe egy GTX 1060 6GB grafikus kártya van plusz a meglévő 16GB DDR4 (3000Mhz) memóriája mellé raktam még 8GB-ot ugyanazon márkából.


Eredetileg egy i5 7500-at használt. Viszont 1 óra játék után közölte velem, hogy béna vagyok , hogy ilyen őskövületet adok neki. Mivel állítása szerint a Ryzen processzorok már sokadik generációnál tartanak. És ennél az 1600x típusnál még az I5 processzora is jobb. De kis utánanézés után meg rákérdeztem pár ismerősnél egyikük se mondta azt, hogy használhatatlan ez a konfiguráció. Ma kipróbáltunk pár újabb játékot egyik se okozott gondot a gépnek. De picit csalódott vagyok, hogy öröm helyett finoman szólva le lettem tolva. Mindenesetre kikérném a hozzáértők véleményét itt is.


34/F


2020. máj. 31. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a kisfiad a tipikus "Hőőőő, Intel a király, mert a szomszéd srác hallotta az apja unokaöccsének az unokabátyjának a volt szobatársától, hogy az AMD szaaaaaaaar, és különben is kék, az AMD meg nem!"


De mivel ő még csak egy gyerek, ez nem akkora tragédia. Talán kinövi, ha szépen elmagyarázod neki, hogy mi az a fanboyság, meg hogy mi az a divat, és nem feltétlenül az a jobb, aminek több fanboy követője van, vagy az, amit a divat diktál.

2020. máj. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most is bújom a netet de amit találtam érdemi információt az pusztán annyi, hogy talán az intel egy leheletnyivel erősebb az egy magos teljesítményben ami szerintem így 2020-ban már annyira nem fontos mint pl az én időmben.
2020. máj. 31. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább azon kéne elgondolkodni hogy hol rontottad el ennyire a nevelését.
2020. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

KB egyívású a 2 proci. A ryzen egyértelműen jobb, mint az i5. A fiad arra gondolt szerintem, hogy ha már vettél, akkor első genes ryzen helyett vehettél volna mostani 3. genes 3600-3600x-et.

Természetesen nem csináltál rossz boltot, az 1600x jelenleg is jó cucc. Alaplapból mondanám, hogy fater, adjuk el a B350-et és vegyünk 450-et helyette lécci.

2020. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért esett erre a választás mert jó árban volt ahhoz képest. Annyira nem tudom megengedni magamnak, hogy a legjobbat kapja mindenből. Lehet hogy ha nagyon reklamál elzárom előle aztán ha megtanulja becsülni az ajándékokat akkor visszakapja.
2020. máj. 31. 20:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mindenképp örülnék ilyen ajándékoknak!


A két processzor között nagyon pici különbség van, de én is az AMD-re szavazok!

2020. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Ryzen első generációja is jó volt, én is és tesóm is ilyen/hasonló procival nyomulunk maximális elégedettséggel. Az i5 7500 nem jobb, legjobb esetben is ugyanazt a teljesítményt nyújtja, de a Ryzen 1600X röbb tartalékkel rendelkezik olyan esetekben, ahol ki tudja használni a 6 magot, 12 szálat. Ezáltal valamivel időtállóbb is.

Nem tudom, hogy az aszimmetrikus RAM felállás miatt megy-e a dual channel, de a Ryzen procik szeretik a magas memória sávszálességet. Ha most nincs ilyen mód, az egy picit visszafoghatja a gépet, de drasztikus lassulásra így sem kéne számítani.

Összességében nem vettél rosszabb procit, sőt. Egy-négy szálon kihasználva viszont elképzelhető, hogy nem tapasztal komoly előrelépést.

2020. máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!