Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP 250 G4 notebook-on SSD+HDD...

HP 250 G4 notebook-on SSD+HDD probléma?

Figyelt kérdés

Eddig volt a laptopomban egy 500GB-os HDD, azt kicseréltem egy 240GB SSD-re. A HDD-t egy külső rack segítségével leformáztam NTFS formátumra. Az SSD-re feltelepítettem a Windows-t (beaktiválódott szépen, elektronikus licenc-el nem volt gond) majd a CD meghajtó helyére egy Caddy/Optibay (kihogy ismeri) segítségével "beépítettem" a már üres HDD-t. Itt kezdődnek a problémák:

Újraindítás után mindenáron a már formázott HDD-ről akarja visszaállítani a Windows-t és arról akar boot-olni. Itt gondoltam hogy jó akkor kicserélem tehát az optibay-be teszem az SSD-t és a HDD-t vissza a helyére. De ugyanazt csinálta tovább szóval a HDD-ről akart valamit kezdeni a rajta már nem létező Windows-al... A BIOS-ban nem találok BOOT sorrend lehetőséget ebből kifolyólag lövésem sincs mi lehet a megoldás rá...

Előre köszönöm a válaszokat! Remélem ti találtok megoldást a problémámra!



2020. jún. 23. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha Windows volt telepítve a HDD-re is akkor nem csak a C: meghajtót kell formázni. Hanem rendszergazdai parancssorba diskpart-al, mert a Windows a particionálás során létrehoz egy visszaállítási (recovery) partíciót is. Ha ezt a partíciót nem formáztad akkor lehet, hogy amiatt van.


Ha van Windows telepítőd akkor bootolj arról és a Shift + F10 kombinációval előhozol egy parancssort. Majd:


Diskpart, list disk, select disk # (itt válaszd ki a HDD-t), list partition. Ez megfogja mutatni, hogy hány partíció van rajta.


Ez segíthet törölni is őket:


[link]


Ha csak a formázott partíció van (tehát 1 darab) akkor lehet, hogy a secure boot vagy más BIOS beállítás zavar be.

2020. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A HDD-t leformáztam egy másik gépről, külső usb-s rack-el... Tehát nem elég ennyit tennem... Értem! Megpróbálkozom vele! Köszönöm szépen a választ!
2020. jún. 23. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
A Windows telepítés idejére ne legyen HDD csatlakoztatva, mert arra helyez fájlokat és ott keresi őket a rendszer. Ha a HDD kikerül a gépből, vagy átkerül máshová, nem fog elindulni a Windows. Még régebben olvastam ezt, nem tudom manapság még aktuális-e, ritkán telepítek rendszert, akkor viszont csak az SSD van a gépben, sosem volt ebből problémám. Telepítés után már rá lehet dugni mindent, nem okoz gondot. Van amikor egy laptopra három meghajtót csatlakoztatok. SSD, HDD (DVD meghajtó helyén) és külső HDD, minden gond nélkül kezeli és az induláskor sincs probléma.
2020. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem volt csatlakoztatva addig már csak az egyszerűség kedvéért sem. Ám de a gyári Windows ami alapból volt a notebook-on azon a HDD-n volt amit én csak leformáztam egy másik gépen, pont mint egy pendrive-ot... Valószínűleg ott a hiba hogy a recovery partícióról akarja visszaállítani megállás nélkül...

Köszi a te válaszod is :D

2020. jún. 23. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, igen, a recovery bekavarhat, bár nem értem, hogyan. Nekem is volt recovery gyárilag, talán még meg is van mentésben, a gyári rendszert viszont egyből dobtam, azóta recovery sincs, viszont rendszeres mentés készül a rendszerről. Mióta megvan a laptop, kétszer telepítettem rendszert, újkorában tiszta Windows 7-et, majd évekkel később a Windows 10-et. Meghajtócserénél klónoztam, sosem telepítettem újra.
2020. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utófejlemények!

Megtörtént a rendszergazdai cmd-vel, DISKPART-al való formázás (usb-n keresztül volt a gépre kötve)

Lemezkezelőben, látszódik hogy csak 1 partíció van, ezt követően egy "új kötet" klikkel létrehoztam az egyetlen particiót működőképesre usb-n keresztül...

Amíg a rack-el usb-n kezeltem (pont mint egy pendrive-ot) addig semmi gond nem volt a HDD-vel.

Jó, kikapcsoltam a notebookot beraktam a caddy-be betoltam az odd helyére, majd elindítottam a gépet.

A boot-olás (ami már ssd-ről történt) olyan lassú volt mint a sz"r, majd a Windows-on belül megnyitva a fájlkezelőt kifagyott az egész gép (azt tudni kell hogy eközben maxon pörgött a hdd)

Amint kihúztam a Caddy-t, még újraindítani sem kellett a gépet ugyanis kapásból ssd-hez méltóan, nagyon szépen futott tovább a rendszer...

Na ez miért van?

2020. jún. 25. 09:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy magával a caddy-vel nem stimmel valami.
2020. jún. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!