Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv, olyan problémám lenne...

Üdv, olyan problémám lenne nemrég kezdtem el építeni egy új számitógépet és olyan problémám lenne hogy mikor be szeretném kapcsolni a pc-t a vidikártya ventillátora nem forog minden más müködik 10-20ik indításnál sikerül bekapcsolnom,Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka a processzor alaplap ram kb 2 hetes, és eddig nemcsinált ilyet a tápra gyanakszom mert a másik gép is így adta be a kulcsot

Valaki ötlet? valszeg a táp okozhatja a problé,át?

Cfg:

A320M-H

Ryzen 1200

r7 260x

8GB hyperx

1TB HDD

450 coolink táp



#tápegység probléma #Vidikártya probléma
2020. jún. 24. 12:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Az alaplapon van esetleg integrált VGA? ha van azt próbáld ki.


2. A VGA-ba ugye be van dugva az a 6 csatis kábel a tápról?


Ha igen, akkor az a helyzet, hogy 3 dolgot kéne kipróbálni.


1. a VGA-t betenni egy másik gépbe h ott felpörög e.

2. kérsz egy másik VGA-t h az nálad felpörög e.

3. ha másik gépen felpörög a te kártyád és a másik VGA amit kölcsönkértél nálad az sem pörög fel akkor kellene egy kölcsön tápegység.

4. ha másik VGA-val sem működik és új táppal sem akkor alaplap probléma is lehet.

5. ha az alaplap a probléma akkor mielőtt visszaküldöd ellenőrizd le azért biztonság kedvéért még a procit, hogy ha tüskés akkor nincs e az egyik elhajolva.


Amúgy képet ad? Van kép a monitoron?

2020. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Semmit nem ad, van olyan néha elkezd vadul pörögni és továbbra sem indul el 10x 15x próbálom elindítani nagy nehezen bekapcsol és működik megfelelően sajnos nincs teszt VGA-m és fogalmam sincs kitöl kérjek, remélem nem alaplap mert 2 hete sincs hogy vásároltam a PCX-es srácoktól. most a gépről írok be kapcsol és bírja is, csak bekapcsolásnál jelentkezik 4-5 napja ez a probléma
2020. jún. 24. 12:21
 3/23 A kérdező kommentje:
Minden megfelelően csatlakoztatva többször is átnéztem, takarítani még ugye nem kell mert vadonat új a ház is meg a lap is kivéve a vidikártya és a táp.
2020. jún. 24. 12:22
 4/23 pappgr ***** válasza:
Ha a videokártya működik de a ventillátor nem, akkor szeintem nem a táp a hibás. Előstör is próbáld meg kivenni és visszahelyezni a kártyát és a tápkábelt is a kártyán. Mind a két esetben kell hallanod egy click-et akkor megfelelő. Ha nem megy, akkor lehet, hogy a ventillátor csatlakozója csúszott ki a cpb-n, bár valószínűtlen, ezen kívül mindíg ott az esély, hogy csak megadta magát a ventillátor. Ha újan vetted akkor küld vissza, ha használtan akkor esetleg megpróbálhatot szétszedni, de azzan nagyon óvatosan, ha nem vagy gyakorlott akkor könnyen tönkreteheted.
2020. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
15-20 ik bekapcsolásnál müködik minden tökéletesen a vidikártya ventillátora is , és müködik a PC. ezért fordultam a gyakorikérdésekhez mert nemszoktam ritka mikor én akadok el valamivel...
2020. jún. 24. 12:25
 6/23 pappgr ***** válasza:
Félreértettem a kérdést. Próbáld meg kivenni a videokártyát, és úgy bootolni, ha kapsz üzenetet, akkor a kártya a halott.
2020. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszi a válaszod, valszeg túl hajtottam szegényt sokáig birta. és terheltem is szegényt. de sokáig szolgált :)
2020. jún. 24. 12:28
 8/23 anonim ***** válasza:
De van alaplapi integrált VGA-d?
2020. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 pappgr ***** válasza:
1200-ban nincs igpu.
2020. jún. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Van persze szerzek a mai nap 1 csatlakozót hozzá mert pont nincs hozzá :D Aztán ki próbálom ha alaplapival pöccre indul akkor valszeg tényleg a vidikari rip.
2020. jún. 24. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!