Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv, olyan problémám lenne...

Üdv, olyan problémám lenne nemrég kezdtem el építeni egy új számitógépet és olyan problémám lenne hogy mikor be szeretném kapcsolni a pc-t a vidikártya ventillátora nem forog minden más müködik 10-20ik indításnál sikerül bekapcsolnom,Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka a processzor alaplap ram kb 2 hetes, és eddig nemcsinált ilyet a tápra gyanakszom mert a másik gép is így adta be a kulcsot

Valaki ötlet? valszeg a táp okozhatja a problé,át?

Cfg:

A320M-H

Ryzen 1200

r7 260x

8GB hyperx

1TB HDD

450 coolink táp



#tápegység probléma #Vidikártya probléma
2020. jún. 24. 12:12
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Alaplapomon van csatlakozó
2020. jún. 24. 12:31
 12/23 pappgr ***** válasza:
Ha az alaplapi video kimenetre csatlakoztatod a monitorod akkor bármilyen gpu (dedikált vag yintegrált) nélkül is el kell indulnia a képnek, teljesen haszontalan lesz persze de hibakeresésnek jó.
2020. jún. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor új vidikártya vásárlás lessz sajnos 1660 Superrel szemezek.. de még arra farmolni kell pénzt :DD
2020. jún. 24. 12:33
 14/23 pappgr ***** válasza:
Kipróbáltad és elindult?
2020. jún. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Bekapcsoláskor minden vga kártya ventije felpörög.

A legtöbb mai kártyának csak egy bizonyos hőfok felett kapcsol be a hűtése. Nekem pl. 50 fok alatt be sem kapcsol, így van beállítva. Ha 20x újraindítod azzal két dolgot érsz el. Valószínüleg addigra felmelegszik a gpu annyira, hogy beinduljon a hűtés. Durván lestresszeled az összes alkatrészt a folyamatos ki és bekapcsolással. (olyankor szállnak el a tápok többnyire)

Azt nézd meg, hogy játék közben, vagyis terhelésre mit csinál. Ha akkor nem pörög fel, hibás valami.

2020. jún. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam még nincs csatlakozóm hozzá délután szerzek 1 et, vagy kibirom 1 darabig így, hogy 10-20 indításra bekapcsol normálisan, míg nem tudok új kártyát szerezni.
2020. jún. 24. 12:36
 17/23 pappgr ***** válasza:
#15 nem ad képet az indítás.
2020. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
#15 nem ad képet első pár indításnál, van mikor az segít lehúzok 1 csatlakozót pl: vinyórol és vissza dugom akkor van mikor 2-3 indításra be kapcsol van mikor a vidikártyáról húzom le és dugom vissza és szint úgy bekapcsol, de van mikor ezek sem segítenek, és baszkodok 15 percig a bekapcsolással, 4 napja jelentkezett ez a probléma 1 hetes kb másfél hetes a cfg egyedül a vidikártya és a táp nem változott.
2020. jún. 24. 12:39
 19/23 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nem biztos hogy vga. Én egy elemcserével indítanék, majd ram teszt.
2020. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
1 hetes konfig érdekes lenne vadonat új alaplap a pcx-ről az elem lenne kimerülve. a ram is 1 hetes mindent egyszerre 1 oldalról rendeltem a PCX-es srácoktól.
2020. jún. 24. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!