Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről a konfigró...

Mit gondoltok erről a konfigról, megéri ennyiért ÁLTALÁNOS felhasználásra?

Figyelt kérdés

Mennyire esélyes a konfignál a bottleneck?


Valamint szerintetek ez a ház megfelelő lesz szellőzésileg és méretileg???? vagy mely komponensek adataiból számoljam ki?


Hűtő: Be quiet! Pure Rock BK009

VGA: Sapphire RX580 8GB GDDR5 Pulse 11265-05-20G

RAM: Corsair 8GB DDR4 2666MHz Vengeance LPX Black

Alaplap: Asrock B450 PRO4

Proci: AMD Ryzen 3 3200G

Táp: Seasonic Focus+ SSR-650FX 650W 80+ Gold (moduláris)

Ház: Fractal Design Focus G FD-CA-FOCUS-BK-W


Összesen: 212 EFt

(A bios frissítés tudom, hogy szükséges ennél a procinál)


2020. jún. 30. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Összességében teljesen jó konfiguráció. Az RX580 viszonylag sok hőt termel, így jó választás ez a ház. Próbáld meg úgy kialakítani a rendszert, hogy előlről menjen be a friss levegő, hátul pedig szívja ki a gépházból egy másik ventilátor a meleg levegőt.


Később még esetleg szükséged lehet további 8GB RAM-ra, ha időnként szoktál videót vágni, képeket szerkeszteni, stb.

2020. jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a hűtés és a táp eléggé túlzás lett.

Elég oda egy LC-CC95 is.

Alaplapnak inkább B450m Pro-VDH Max mivel ahhoz nem kell BIOS frissítés.

Tápnak elég egy Pure Power 11 500W is, olyan sokat azért nem fogyaszt.

2020. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem éri meg.


Ennyiért RYZEN 5 1600AF/3600 + 2x8gb 3200MHz + RX 580.


MSI b450m pro vhd MAX 26k

Be quiet 11 500w 25k

Silentiumpc signum sg1 15k


SSD?HDD?

2020. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Közben annyiban változtattam, hogy a vga-t kivettem, mivel a gép böngészésre, filmezésre lesz használva amire teljesen jó a integrált vga.


#3 Szerintem egy ryzen 5-ös a fent említett célokra felesleges, a msi lapok pedig nem a legjobbak tudomásom szerint.


A háttértár pedig vagy egy WD lesz vagy valami sata-s (kingston/samsung) ssd

2020. júl. 1. 13:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy SAPPHIRE RX 580 raksz az összeállításba, ne csodálkozz hogy "gamer" gépnek nézzük.


-igen, az integrált is megteszi erre a célra

-külön hűtőt csak akkor vennék ha a gyári hangos

-MSI "MAX" jelzésű lapokhoz nem kell BIOS update

-RYZEN mellé 3200MHz RAM ajánlót dual kiszerelésben (2x4gb/2x8gb)

-táp nagyon túlzás egy netezős gépbe, 400w fölé nem kell menned

2020. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon rosszul tudod, mert AM4-es lapok közül majdnem az összes ajánlottat az MSI gyártja.

WD-ből az EZEX már nagyon régi széria, a P300-as Toshiba sokkal modernebb és jobb választás.

Tápból ez esetben elég egy Chieftec Eco 400W is, ha nem lesz VGA.

2020. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az msi lapoknál a VRM vagy annak hűtésére amire sok panasz van.

Igen a ex 580 valóban túlzás, a bottlenecket próbáltam elkerülni.

WD-ből még nem tudom, de igazából szinte majdnem bármi megfelel, Toshiba-t pedig akkor se vennék ha fegyvert fognának rám. A chieftec egy jó márka, at még meggondolom. A seasonic tápot csak a 580 miatt tettem bele előszór, mert úgy már szükséges lenne.


A ram-nál csak aért gondoltam 1x8 GB-ot, mert a dual channel 2x4-be nem éri meg, 2x8-tól avgy a felett éri meg a DC, visont 16GB meg már sok lenne elért válastottam így, és így legalább marad 3 db üres slot is

2020. júl. 1. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

Nem tudom miről beszélsz, fusd át a listát.(nem szeretek laikussal vitatkozni, nézz utána, ezt lezártam)

Többivel sem értek egyet, ez esetben minek teszel fel kérdést ha tudod pontosan mit veszel és ragaszkodsz hozzá?

2020. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem ragaszkodom hozzá, rábeszélhető vagyok, ha megmondod mért válasszam a MSI-t, mivel


A táblázatból nem derül ki, hogy milyen hűtő van az alaplapokon, ha csak rádobnak egy fémtömböt ami nem tudja leadni a hőt a barázdáknál akkor semmit nem ér, a fázis szám meg lehet akármennyi ha nem hatékony és túl sok hőt termel.


A toshiba-nak meg majdnem a legmagasabb a meghibásodási rátája

[link]

2020. júl. 1. 15:12
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ha nem lesz tuning,fejlesztés neked édes mindegy melyik hűtőbordás b450 lapot választod, mert mind letud kezelni egy RYZEN 3-ast!

2020. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!