Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Villámcsapás tönkre tud tenni...

Villámcsapás tönkre tud tenni tápegységet?

Figyelt kérdés

Volt egy vihar és sajnos a TV és a számítógép adta meg magát. A számítógép nem kapcsolt be, illetve kivettem a videókártyát és csak úgy volt hajlandó működni...

Most akkor kizárhatom hogy a kártya égett volna ki, és a tápegységben szálltak el a kondik?


2020. júl. 5. 23:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még kihagytam hogy a TV-nek csak a táp része szállt el, szóval elvileg HDMI-n keresztül nem érhette a kártyát túlfesz...
2020. júl. 5. 23:56
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

"Most akkor kizárhatom hogy a kártya égett volna ki, és a tápegységben szálltak el a kondik?"


Nem értem a logikát... rossz táppal a PC sem kapcsolna be, szóval ha a kártyával nem indul akkor egyértelmű, hogy a kártya ment tönkre.


Egyébként a villám nem válogat.

Tesóméknál tavaly a telek alján a drótkerítésbe csapott bele. Kb. 100 métert ment még elérte a kapunyitó motorokat, majd a kapunyitó vezérlő elektronikán keresztül bement a házba abba a helységbe, ahol a térfigyelőkamerák, riasztó stb. vezérlője van.

Lerobbantott 10 kamerát, kinyírta kapunyitót, a riasztót, a rögzítőt, 2 tv-t, 3 laptopot, az összes LED-es világítást. Egyedül a mosógép, hűtő, tűzhely ilyesmik élték túl.

Szóval neked még nagy szerencséd van, hogy csak ennyi károd keletkezett.

Ha van lakás biztosítás akkor mihamarabb beszélni kell velük.

2020. júl. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Beszerzek egy másik tápot, ha nem szünik meg a probléma akkor kártya csere... De bíztam benne hogy a táp ment csak tönkre mert kártya számomra drága volt. ( RTX 2070)
2020. júl. 6. 00:45
 4/5 MGéza ***** válasza:
Sajnos minden jel arra mutat hogy a kártya adta meg magát. Kiégett tápegységgel a gép el sem indulna, be sem kapcsolna. Eleve a beépített túlfeszültség védő lecsapta volna és csak teljes áramtalanítás után adott volna életjelet, vagy úgy sem, mivel elég nagy túlfeszültséget okoz egy villám. Hangos pukkanást, ilyesmit nem hallottál amikor levágta?
2020. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van biztosításod?

Ha igen, szakértői véleményre (pl. szervíz) fizetnek.

Szvsz. egy telefont megér.

2020. júl. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!