Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vagyok egyetem...

Milyen laptopot vagyok egyetemre, amely szemkímélő?? ( szembetegséggel küzdök, illetve eléggé fényérzékeny is)

Figyelt kérdés
2020. aug. 3. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nekem egy ilyen asus laptopom van, ha normálisan ülök vele szembe, akkor rengeteg órát el lehet itt tölteni előtte, én nagyon szeretem. ez egy régi asus laptop. Egyébként én is ugy szeretem, hogy vagy a legkisebbre, vagy a második legkisebbre veszem a fényerősségét a monitornak; nem szeretem én se tehát, ha belevilágít az arcomba. Olyankor szoktam föltekerni, ha mondjuk úgy esik rá a napfény, hogy full szürkének tűnik az egész képernyő kábé, de inkább általában olyankor mikor így süt ide a nap, még nem nagyon szoktam gépezni, vagy közelebb húzom öcsém duplóépítményét, vagy inkább odarakom az ablakpárkányra, és akkor az úgy nagyjából teljesen kitakarja, hogy idesüt a nap; tehát az is jó, de szóval olyankor még általában nem szoktam gépezni. :)
2020. aug. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nekem az acer a3-on van kékfényszűrő. Én azt tapasztaltam, hogy a kisebb képernyő jobb a szememnek (bár nehezebben látom). Lehetőleg matt kijelzőset vegyél, hogy adott esetben a visszaverődó fény ne zavarjon (az acer a3 nem olyan, összességében már nem ilyet vennék, érdemes figyelni, hogy van-e ilyen szűrő a gépen, amit veszel).


Illetve, ahogy egyes is mondta, minimális fényerő, plusz én használom a f.lux nevű programot, ami szűri a kékfényt, tompítja a színeket.


A régebbi kis kijelzős közel matt Lenovo-m (70k volt, nem tud sokat) minimális fényerőn és a f.lux-szal nekem jobban bejön 'szemügyileg', mint a nagy acer. Nagy plusz, hogy könnyű hordozni,ha ilyen kicsi,én csak akkor vittem a nagyot, ha komolyabb szimulációkat kellett csinálni.

2020. aug. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Használj f.lux-ot.
2020. aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Nem tudom pontosan milyen szembetegséged van, de a matt kijelzőt javaslom saját tapasztalat alapján. Esetleg menj el üzletbe ahol kifejezetten kijelzőket nézel meg, mert az a legbiztosabb!

Ami nem laptoppal függ össze és segíthet: kékfényszűrő program (letölthető, ha nincs), kékfényszűrő szemüveg, nagyobb betűméret, optimális fényerő és ilyen apróságok.

2020. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Matt kijelzo, éjszakai kepernyomod, minimális fényerő. Nekem is érzékeny szemem van. És HP amúgy a laptop.
2020. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Tanuljatok meg már helyesen írni, ha ez fárasztó akkor inkább ne írjatok semmit ! Mi az kepernyomod ? Valószínűleg nem csak a szemed érzékeny hanem az agyad vagy talán a helye a normális dolgokra.
2020. aug. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Éjszakai képernyőmód. Éjszaki fény talán a hivatalos megnevezés a windowsban. ( Night light) Ezen mit nem lehet érteni? Bocs hogy segíteni akartam tényleg. Inkább a te kommented volt teljesen felesleges, neked nem kellett volna írnod semmit. Telefonról írtam amúgy azért nem volt az ékezet rajta.
2020. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!