Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan használjam helyesen az...

Hogyan használjam helyesen az akkumulátort?

Figyelt kérdés
Vennék egy laptopot de nem tudom hogy mivel tudnám elrontani az akkut. Sose volt eddig laptopon. Baj ha mindig benne van? Illetve ha itthon vagyok adapterről menjen vagy simán?

2020. aug. 17. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Lítium ionos (legtöbb ilyen mostanság) akkuk 20-80% töltöttségi szinten állnak el a legjobban, így ha lehet ne 100%-os töltöttség elérése után vedd ki több hónapra.

A mindennapok során én ki szoktam venni, ha tudom, hogy nem fogok a következő 1-2 órában menni valahová, hisz csak egy mozdulat az egész. Amikor áramról és akkuról is nyomod (és kivehető az akku), lehetőleg vedd ki. Miért? Ha a laptopon játszol, videót renderelsz vagy más megterhelő dolgot futtatsz, felfűti a laptopot, és ha pl. öledben van, akkor abszolút nincs szellőzése és az akkut is melegíti, ami nagyon nem tesz jót neki. Én így rövidítettem meg az akkum élettartamát, saját káromon tanultam.

2020. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: ne merítsd le teljesen 0%-ra, illetve egy év után már vigyázz a 10-20 százalékkal is, mert hibásan jelezheti a töltöttségét - ezt azzal tudod kiküszöbölni, hogy "újrakalibrálod" az akkut. Ha beírod Googlebe hogy "lítium ionos akku tippek/újrakalibrálás", elég jó cikkeket kínál fel a témáról :)
2020. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már olvastam az újra kalibrálást. Akkor a legfontosabb dolog hogy kb 20%nál dugjam töltőre?
2020. aug. 17. 19:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Én már több aksit is elrontottam, nem valami hosszú élettartalmúak. HP és Dell laptopoknál is vagy folyamatosan töltőn volt vagy folyamatosan 0áig merítés.


Elvileg jogos h kb fix szinten kell tartani, de éjszakára bedugva hagyom, mert reggel tudom, hogy vinni kell... minden nap használtam, most csak töltőről. az újak beépítettjét meg nem is tudom kiszedni.

2020. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, illetve ha áramban és akkun is van és melegszik, vedd ki az akkut, mert nyírod vele. Amúgy ha csak általános célokra használod a gépet és az akku 100%-on van árammal együtt, akkor automatikusan lekapcsol a töltés, és nem az lesz, hogy 99%-ról mindig visszatölti az egy százalékot és tönkremegy.
2020. aug. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lenovo IdeaPad 3 81W4002UHV

Ennek a laptopnak kiszedhető az akksija vagy beépített?

2020. aug. 17. 19:35
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha kiszedhető az akksi akkor mi ennek a laptopnak sorozatszáma? Mert akkumulátort nézek hozzá hogy van-e neten hozzá
2020. aug. 17. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:
[link] ezt olvas végig és okosabb leszel.
2020. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!