Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul a gépem?

Nem indul a gépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Lassan 1 hete nem indul a gépem, bekapcsoláskor csak a ventillátorok forognak de 2 másodpercenként folyamatosan újraindul a gép, még a Bios-ig sem tölt be. Az utóbbi napokban teljesen kipucoltam a gépet, a procit újrapasztáztam, a CMOS elemet is kicseréltem. De még mindig ugyan az a probléma. Tegnap kicseréltem az alaplapot, új ram-okat is vettem, de nem oldotta meg a problémát. Mai napon vettem egy új tápegységet is, de még az sem oldotta meg!! Már csak a proci és a vinyó maradt hátra, de kétlem hogy a procinak bármi baja lenne, sosem volt overclock-olva.


Konfigom:

Proci: i5-3470

Alaplap: Asus H61

2x4 gb ram (1600mhz)

VGA: Asus Strix Gtx 960 4gb

HDD: 1 Tb WD Blue (7200rmp)

Táp: Xilence redwig 500W


Új alkatrészek amit vettem:

Alaplap: Asrock H61 (használt)

Ram: HyperX Fury 2x8 gb (új)

Táp: 600W FSP (új)


Szervízben azt mondták hogy vagy az alaplap vagy pedig a tápegység a hibás, de rohadtúl nem mondtak igazat. Még mivel próbálkozzak? Több pénzt nem szeretnék rá feleslegesen költeni.


2020. szept. 2. 19:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
En videokartyara tippelek, szedd ki, probald nelkule, utana rakd vissza, nalam volt, hogy helyrejott attol, hogy ki-beraktam...
2020. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Próbáltam anélkül is.
2020. szept. 2. 19:56
 3/18 anonim ***** válasza:
A monitort azert csatlakoztattad az alaplapi csatlakozora, ugye? A hangszoro csatlakoztatva van az alaplapon? Semmi csipogas?
2020. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Persze

Semmi kép, de még a bios-ig sem tölt be.

2020. szept. 2. 20:03
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha vinyo nelkul sem indul el, akkor mar csak a proci meg alaplap marad, en alaplapra fogadok. :D
2020. szept. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Leírtam hogy az alaplap ki van cserélve. Kérlek olvass vissza


Valaki tudna segíteni?

2020. szept. 2. 20:13
 7/18 anonim ***** válasza:
Ok, bocs, akkor mar csak a proci maradt. :D Egy 3. generacios intel proci < 8000HUF a hardverapron, szal legrosszabb esetben veszel meg egy hazat es lesz 2 pc-d. :D
2020. szept. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem full kontaktos a power gomb a házon...

Húzd le a "pwr" kábelt az alaplapról s próbáld pöccintéssel beindítani, de a "reset" gombot is kössed le azért.

2020. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Vortrex ***** válasza:
A ramokkal lehet még játszani, slotonként egyesével bele próbálgatni a régi és az új ramjaid. Van, hogy elkapja és beindul. Egyébként tényleg proci gyanús.
2020. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Most jelenleg gépház nélkül van összerakva, pöccintéssel sem indul. Kezdem már feladni..
2020. szept. 2. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!