Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jól kötöttem be a VGA-t a...

Jól kötöttem be a VGA-t a teljesen moduláris tápegységbe?

Figyelt kérdés

Megvettem életem első moduláris tápegységét. Összeraktam. Először úgy kötöttem be a VGA-t, hogy egy 12V ágra raktam a hozzávaló ipszilon kábelt, és a az ipszilon két végét a videokártyára. Aztán gondolkodtam, és megnéztem összeszerelő videókat, megváltoztattam a VGA bekötésést, hogy két 12V ágról külön-külön kábellel kötöttem be a kártya két-két csatlakozóját.


Jó lesz így?


2020. szept. 10. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha működik, igen. Nem biztos, hogy a táp belsejében is külön van a 12V, lehet, hogy csak párhuzamosan rá van kötve a két kimenet ugyan arra a 12V-ra.
2020. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Működik. Azt nem írtam, 2070 Super a VGA. De ha jól értem, ha az van, amit te írsz, akkor tök mindegy.
2020. szept. 10. 13:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy egy megjegyzés: ez a moduláris-dolog totál átverés, parasztvakítás. Az eddigi félmuduláris tápomon egy vezetékkel kötöttem be az alaplapot, processzort és a VGA-t. Ezen a teljesen modulárison külön vezetékkel kell bekötni mindegyiket, vagyis összesen négy vezeték. Akkor melyik a jobb, melyiknél van kevesebb kábel? Vicc az egész.
2020. szept. 10. 13:24
 4/8 hypno ***** válasza:

Amennyire emlékszem, a moduláris és félmoduláris tápok általában dobozosak szoktak lenni, és szerepel rajtuk, hogy melyik kábel mire való és hova kell dugni.

Aztán a komolyabb daaraabokhoz van használati útmutató is.

A videokártyákhoz (PCI-E) mindíg van legalább 2 kábel...

2020. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez komolyabb darab. Dobozos is. Használati útmutató is van benne, de abban lófsz sincs írva. Meg két kábel is van hozzá.


De a kérdés alapvetően nem ezek voltak, hanem az, megismételve gyengébbek kedvéért, hogy mi a jobb, egy ágra dugni ipszilonnal, vagy két ágra dugni, két külön kábellel?

2020. szept. 10. 14:18
 6/8 anonim ***** válasza:
A tápra rá van írva a max leadható áramerőssége. Ha ott egy 12V van, akkor mindegy. Ha több, akkor esetleg jobb, ha külön ágon van a két csatlakozó. Attól, hogy két külön kábel, nem feltétlenül két külön ág.
2020. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hypno ***** válasza:

#5

Ha van elég PCI-E kábel meg csatlakozó - és a kártya is magas fogyasztású - akkor nem kérdés, hogy két kábelt kell használni.


A belső kábelezést amúgy sem ismerheted.


A modern tápok egyébként is DC/DC felépítésűek, vagyis egyetlen magasabb egyenfeszültségből állítják elő az alacsonyabbakat és alíg van bennük vezetékezés.

2020. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz.
2020. okt. 24. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!