Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tartósság szempontjából mely...

Tartósság szempontjából mely gyártótól érdemesebb notebook-ot vásárolni? (Asus, Acer, Dell, Lenovo, HP stb)?

Figyelt kérdés

Olyan 230 ezer Ft körüli áron mely gyártótól érdemesebb notebook-ot vásárolni tartósság szempontjából? (kinyitás-becsukást bírják a zsanírok, stabil legyen, tápcsati ne törjön le - ilyet is hallottam már...

Tudom ahány gyártó annyi jól meg rosszul sikerült széria, de talán mégis általánosságban hátha lehet valamit mondani....

Asus, Acer, Dell, Lenovo, HP, ezeket a gyártókat nézegetem, persze nyitott vagyok bármilyen ajánlatra, tapasztalatra.



2020. nov. 15. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A márka szinte semmit nem jelent, az árkategóriától függ a minőség.
2020. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ez az ár amit írtam, 230 e körül, mit jelent minőség szempontjából?
2020. nov. 15. 12:47
 3/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

turheto, beleposzintuek mar vannak "bussines/uzleti" tipusokbol vagy annak mondhatokbol


a szeriak nem jol/rosszul sikerulnek hanem eleve olyannak gyarjak oket, ha valami strapassabb az dragabb koltseg vagyis azonos arban a teljesitmeny rovasara megy


Fentibol lathatod ha valami nagyon nagy teljesitmenyu olcson akkor az valoszinuleg nagyon gyenge minosegu mas teren, rossz hutes nagy teljesitmeny nem epp jo paros

sem az ha szetesik gep ha sokat hurcolod...


marka igazan lenyegtelen, meg gari is hisz alapnak szamit mindnel hogy 3ev kell legyen ra


en Dell/HP t nezegetnek elsosorban de mindegy mint mondtam

2020. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

parat linkelek igy hirtelen:


[link]


[link]


R5 4500U val szoval egesz szep:


[link]


ebbe gyengebb a regebbi R7 3700U ! Es MX230 se valami eros ha grafika szamit neked


[link]


egy regebbi:


[link]


ujabb


[link]


[link]


sajnos best buyokat hirtelen nem talaltam annyira nincsenek is sajnos csak sok szaz ezerert inkabb


persze a Ryzen 4000 eleg jo ha neked jo legalabbis teljesitmenyben nem lesz gond

2020. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 évig nyúztam egy belépő szintű Dell Inspiriont, semmilyen szerkezeti probléma nem állt elő a 8 év alatt ( igaz a billentyűzet alatt nem csak a festék, hanem az alapozó is felkopott a műanyagig - tehát volt használva :D )


Én hajlok a felé ( bár lehet placebo) hogy azoknál a gyártóknál általánosságban jobb lesz a minőség, akik jeletős részt birtokolnak az üzleti szegmensből: Dell, HP, Lenovo. A többieknél már igaz lehet, hogy a minőség az ár függvénye is.


Ha van még rá pár forint akkor én is inkább a Ryzen 4000-ret ajánlom. Egy korrektebb Ryzen 7 U az bőven kiszolgál még évekig - ha nem játékra kell.

2020. nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A linkelt gépeket is nagyon köszönöm.

Acer is elég jelentős részt birtokol és azt hiszen csak ilyen gépek gyártásával foglalkoznak, vagy tévedek?

2020. nov. 15. 14:08
 7/12 anonim ***** válasza:

A 2019-es adatok az első táblázatban:

[link]

2020. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amelyik több garanciát ad.
2020. nov. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bizonyos márkaboltban lehet "5 éves garit is venni" aktuális ár+27 ezer forintért.
2020. nov. 15. 15:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy míg 230 000-ért általánosságban 4 magos procikat kapsz a laptopba ( +HT ) addig 260-270 000 között már elérhetőek a 8 magos Ryzen7 U processzorok is, amik azért időtállóságban messze verik a régebby Ryzen5-öket vagy az i3-akat ( meg az i5-öt is ). 5 éves távlatban gondolkozva,ha a gyáró ad 2 vagy 3 év garit akkor +27 000-ért én inkább a teljesítmény felé mennék el.
2020. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!