Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gondot okzhat ez a ram használ...

Gondot okzhat ez a ram használatnál?

Figyelt kérdés

Asus ROG Strix G G531GU-AL740 laptopom van

8 gb 2666Mhz rammal.

Megnéztem és láttam pl RDR 2-ben akár 7800mb-ot is felhasznált de átlag az ilxa 6500-7500 között volt.

Gondot okozhta ez a ramnak hogy majdnem fullon volt használva?



#RAM #GB #RDR2 #gamig
2020. dec. 4. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
A memória kihasználtság alapvetően nem okoz gondot. Gond akkor lehet, ha túlmelegszik. A RAM-ok viszont sajnos nem rendelkeznek hőmérsékletszenzorral, szóval nem lehet ellenőrizni.
2020. dec. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs gond ezzel. Viszont 11 ezer körül már újonnan is lehet venni 2666-3000 mhz ramot, érdemes bővíteni akkor
2020. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem gond, de ha van egy gyors (NVME) SSD-d, akkor akár megéri virtuális memóriát bekapcsolni, adni neki Windows-on belül.

Viszont ha elfogy a fizikai (8GB) RAM, akkor elég nagy szaggatások is lehetnek, amíg ürít a háttérben, illetve ír/olvas virtuális memóriából.

2020. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz ettől, de ehhez a géphez 8gb ram kevés, az fog először elfogyni minden modern játékban. Amikor játszol, szépen fut, de néha meg-megakad? Na, akkor írja a ram tartalmát a háttértárra, hogy helyet csináljon az új adatnak. Ha meg csak egy stick van, akkor a procid is lassabban működik mint működhetne.
2020. dec. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Neem nem akad meg.

Hát bővíteni sajnos nem tudom mivel még kicsit több mint másfél év garancia van rá.

Tudom ez a 8gb ram kevés nem tudom hogy 1 stickkel rendelkezik vagy esetleg kettővel de azt tudom hogy 32gb ramra lehet max bővíteni.

2020. dec. 4. 22:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogyan működik ez az SSD memóriás dolog?
2020. dec. 4. 22:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értelek... mi köze a garanciának a RAM bővítéséhez? A lényeg, hogy garanciába küldéskor legyen visszaállítva az eredeti állapot. Ne cserélj semmit, ne legyen hiány, ne legyen pluszalkatrész. De azon kívül belerakhatsz bármit.

[link]

Tehát csak így lecsavarozod-lepattintod a hátulját, figyelsz a szalagkábelekre, és már bent is vagy a gépben. Mehet a plusz RAM.


Amit másik válaszoló írt, az a "virtuális memória" kulcsszavakkal kereshető googleben.

2020. dec. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!