Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ez magával vitte...

Szerintetek ez magával vitte az egész gépet?

Figyelt kérdés

Ma délután be akartam kapcsolni a gépet, de a power gomb megnyomása után pukkant és villant egyet a táp.

Lecsapta az áramot az egész házban!

Amikor megint be akartam kapcsolni megint pukkant egyet.

Most szétszedtem a tápot és elég erőteljes kormosodást láttam a nyomtatott áramkör alján.

Lehet, hogy magával vitte az egész alaplapot videókarit meg vinyót is?!

Tudom meg van rá az esély, hogy cseszhetem az egész gépet, de valaki járt már így és nem volt baja a gép többi részének?



2021. jan. 4. 23:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egy Chieftec CTG-550-80P tápegység, 550W tápról lenne szó!
2021. jan. 4. 23:13
 2/15 anonim ***** válasza:
Esélyes, hogy az alaplapon, vagy valamelyik alkatrészben lévő zárlat miatt pukkant el. Ha ez a helyzet, akkor a zárlatos komponensen és a tápon kívül a többi alkatrész használható marad, azokba a zárlat miatt nem ment áram. Ha a tápon nagyobb feszültség, például a hálózati 230 V került az alacsony feszültségű ágakra, mindennek vége.
2021. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

De akkor az alaplapon is látszódnia kellene valaminek, nem?

Szétszedtem az egész gépet, de én azon nem láttam sérülésre utaló jeleket.

2021. jan. 4. 23:24
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, általában égésnyomok látszanak a zárlat helyének környékén, mivel közel végtelen áramerősségű áram indul meg arrafelé (ezért ment ki a biztosíték), felhevíti az alkatrészt. De lehet ez olyan helyen, ahol nem könnyű észrevenni, például a videókártya belsejében.
2021. jan. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha van multimétered, akkor a zárlatkeresés a legegyszerűbb dolog.
2021. jan. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy pukkanás nem volt elég? .... ejjj...


Szerezz egy másik tápot és meglátod elindul-e vele a gép. Ha nem, akkor lehet tovább keresni a libát.

Nem feltétlen fogod látni ha a lap károsodott. Vannak többrétegü részei is. És nem minden zárlat okoz kormoz... egy vezető szál elhiccen az már elég.

2021. jan. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azért pukkant még egyet, mert amikor az első pukkanás után visszakapcsoltam a házban az áramot, akkor nem húztam ki a gépet sajna.
2021. jan. 5. 01:58
 8/15 A kérdező kommentje:

Ma elmegyek venni egy új tápot.

Bízom benne, hogy nincs baja a többi résznek.

Szorítsatok srácok!

2021. jan. 5. 02:01
 9/15 anonim ***** válasza:
Sz#r tápot ne vegyél!
2021. jan. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2 esélyes a dolog,

A pukkanás arra utal hogy betáp kondi megadta magát, ha azonnal levágta a biztosítékot akkor jó eséllyel nem ment ki a gép felé.

Egy másik táppal ki kell próbálni.

A CTG Sirtec gyártmány, jó pár éves tápról beszélünk, simán lehet hogy a kondi kiszáradt, de kaphattál túlfeszt is!!!

2021. jan. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!