Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen nehezen kaphatóak...

Miért ilyen nehezen kaphatóak a videokártyák? Főleg az Nvidia kártyái?

Figyelt kérdés

A 3000 széria brutál drága, főleg a 3080, 3090, de látom a 3060 sem olcsó, pedig kb 150 ezer forintra volt betervezve.

Kinéztem magamnak egy 2060-at, de alig láttam egy üzletben, hogy árulják.

AMD leállította a 5000 széria gyártását, mert készül a 6000-re.


Meddig tarthat még ez az állapot?


2021. jan. 8. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy meddig tart ... haaat ... nyar kozepeig szerintem biztos. Az, hogy nem kaphatoak a kartyak, sok mindennek lehet az oka pl: banyaszok felvasaroljak, a gyartok nem gyozik gyartani, covid ... stb stb stb. A magas ar kb ugyan ennek tudhato be, nagy a kereslet, kicsi a kinalat, ergo "ha nagy szukseged van ra megveszed dragan is, ha nem, akkor varj mig olcsobb lesz".


A regebbi kartyakat -2000-es szeria, rx 5000-es szeria- kezdik kivonni a forgalombol, mar csak a meglevo raktarkeszletbol lehet valogatni - ami nem nagy valasztek - mert sokat mar nem is gyartanak.


Normalis aron jo kartyat max a hasznaltpiacon lehet kapni, de azokkal viszon ovatosan, sokan "elfelejtik" feltuntetni, hogy banyaszatra volt hasznalva - ami en szemely szerint nem vennek meg.


Jelenleg en is ugy vagyok, hogy osszeraktam egy gepet videokartya nelkul es varom mikor lesz kaphato - nem csillagaszati aron - az uj rx 6000-es szeria valamelyike.


Ahogy a mondas is tartja : a turelem rozsat terem - jelen esetben videokaryat halandok szamara is elerheto aron.

2021. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

Nyár végéig esélytelennek látok bármiféle helyreállást.

2021. jan. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!