Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Inkább hagyjam futni a PC-t...

Inkább hagyjam futni a PC-t vagy kapcsolgassam ki-be?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk dig.oktatáson két óra között vagyok vagy végeztem egy játékkal és szünetet tartok arra fél-másfél órára hagyhatom bekapcsolni a gépet vagy inkább nyomjam ki?

2021. jan. 20. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kapcsold ki, nem árt meg neki, de nem fogyaszt áramot addig se. Ha lassan indul, akkor tedd alvó módba.
2021. jan. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Beállítások-energiagazdálkodás.

Add meg,hogy (amikor használaton kívül van a gép(-nincsen billentyűleütés vagy egérmozdulat) mikor kerüljön alvó állapotba a gép.

Felébresztés billentyű nyomással vagy egér mozgatással lehetséges.

Az energiaséma beállításaiban azt is be tudod állítani hogy mondjuk CSAK billentyűleütésre "ébredjen" a gép)

2021. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Fél óra szünetért felesleges kikapcsolni..

Még ha szociális segélyből éltek akkor se.

1-2 óra hosszra inkább altatnám, csak éjszakára kapcsolnám ki.

2021. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Engem nem a fogyasztás zavar, hanem hogy mennek a ventik és szívják a port + a kibe kapcsolgatástól baja lesz vagy nemtudom 😅
2021. jan. 20. 23:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem alvó módba vált, ha nem csinálok semmit. :)
2021. jan. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Alvó módot javaslom én is.

Ez olyan, hogy lényegében csak a memóriáknak ad áramot a gép. Ezt azért kell, mert ez egy felejtő típusú tároló. Ha nem kap áramot, akkor a benne levő adat eltűnik. De amíg kap, addig benne marad az informázió. Tehát amikor alvó módba rakod a gépedet, akkor a gép látszólag kikapcsol (de ugye igazándiból ez egy készenléti mód), azonnal tudod ott folytatni, ahol abbahagytad.


Kikapcsolás is opció, mert azért a mai SSD-k miatt a bekapcsológomb megnyomása után 15-25 mp elteltével már böngészhetsz. szóval ez nem idő. Viszont ekkor új munkamenetet kell kezdened, ami ilyen 1-2 órás szüneteknél lehet, hogy nyűg, főleg ha valamilyen multitasking feladatot csinálsz, és több progi van megnyitva - azokat újra meg kéne nyitnod. 🤔


A kettő között a hibernálás funkció van. Ekkor a gép lementi a memória teljes tartalmát a háttértárra, így a benne levő adat megmarad úgy is, ha nem marad áram alatt semmi. Ilyenkor valamivel hosszasabb a bekapcsolás, hiszen több adatot kell betöltenie a memóriába induláskor... annyit, amennyi le volt foglalva, az összes megnyitott programod visszaáll (mint alvó módnál). Régen nem javasolták SSD-n a hibernálást, mert sok írást csinál, foglalja a helyet. De a mai SSD-knek ez már nem gond.

2021. jan. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#4 Érdemes legalább évente 1x takarítani a lakásban. Porszívózni, letörölgetni a bútorokról a port, stb..

Nem a PC-t használni porszívó helyett. ;)

2021. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor beállítom az alvó módot.
2021. jan. 21. 09:55
 9/10 anonim ***** válasza:
+1 az alvó módra.
2021. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 SAMpernatural ***** válasza:
És egy laptopnak lesz baja , ha nem kapcsolom ki pár napig, csak becsukom?
2021. febr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!