Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapi zárlat? Mi történt a...

Hiper128 kérdése:

Alaplapi zárlat? Mi történt a gépemmel?

Figyelt kérdés
Szóval az utóbbi napokban vettem egy új videókártyát ( Nvidia GT1030) és új monitort. Be is üzemeltem minden okés volt, mire rá 1 órára kikapcsolt a gép. A táp nagyon forró volt (420W-s táp bőven elegendő a kártyának) illetve az alaplap egy része is meleg volt a vidikari stb. Azok nem. Később megpróbaltam egy másik táppal elinditani a gépet, az is kb. Ugyanolyan erősségű volt, de az kifüstölt konkrétan, az egész szobában büdös volt. Jól szereltem be mindent mielőtt leírná valaki, sokszor szereltem már, illetve egyszer sem szereltem áram alatt a gépet.Alaplapi zárlat lehet?

#alaplap #Alaplapizárlat
2021. jan. 21. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Milyen tápod van?
2021. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Zárlatos a vga, de fura, hogy nem kapcsolt be semmilyen védelem.
2021. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vga bemenetű, hanem HDMI
2021. jan. 21. 21:15
 4/9 anonim ***** válasza:
A videókártyát rövidítjük így. Mivel az volt az utolsó alkatrész amit betettél amikor ez történt, biztos az okozta. Lehet, hogy vitte magával az alaplapot is. A proci és a ram talán megúszta, ha nem volt túlfesz a tápban.
2021. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ezzel mi a teendő? Ha zárlatos a VGA? Ha más alaplapot próbalok annak is annyi?
2021. jan. 21. 21:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Illetve mikor átszereltem a kártyát nem volt áram alatt a gép,úgy is lehet zárlatos a vga?
2021. jan. 21. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól az még zárlatos. Ha beszereztél egy új tápot, ami minőségi és van benne zárlat elleni védelem, próbáld meg a videókártya nélkül (vagy ha nincs GPU mag a prociban, egy régebbi kártyával) a gépet. Ha így beindul, akkor tuti a kártya volt a ludas. Ha így megy tedd vissza a kártyát. A zárlat elleni védelemnek azonnal közbe kell lépnie, ha baj van.
2021. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mint emlitettem 2 táppal is próbaltam, az egyik egy 500W-s Zalman, a masik egy régebbi volt pontosan nem is tudom milyen de az kifüstölt,egyik táppal sem indult be a gép.
2021. jan. 22. 02:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy seasonic prime 550 vagy corasir rm550x gold tápot, azok a jövőre nézve is jók lesznek és legalább probálkozhatsz újra. Nem teszi tönkre a géped.
2021. jan. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!