Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális ez a hőmérséklet a...

Normális ez a hőmérséklet a processzoromnál?

Figyelt kérdés

i7-9750H procim van.

Ha játszok képes 97 fokra is felmenni (eddig ez volt a legmagasabb) de folyton 80-95 fok között mozog (4.0ghz-en).

Ha undervoltolom 65-72 fok között van viszont csak 2.5-2.8ghz között van sajnos érezhető ha undervoltagelem hogy kevesebb fps-em van.

Viszont nem igazán tetszik hogy képes a procim 97 fokra is felmenni.

Mit javasoltok?

Mit tegyek?

Lehet esetleg valamit csinálni vele pl lejebb venném hogy ne 4.0 ghz menjen hanem 3.5ghz.

Láttam már videósoknál hogy egy ilyen procival rendelkező laptop hogyan futtat játékokat és azoknál is 93fok volt a max viszont annál feljbb se ment.

Van erre megoldás?

Valami aranyközép út hogy ne az alap ghz fusson hanem pl 3.5 és ezáltal nem is termelne annyi hőt?

Megoldható?



2021. jan. 22. 08:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

igen. ezért írtam a furmarkot inkább. az való inkább GPU hőstresszelésre. De nem számítottam, hogy ennyire gyenge lesz az unigine :D Nahh, akkor furmark jöhet, ha tuningoláshoz szeretnél tesztprogramot.


85 fokig teljesen rendben van. Addig mehet az OC

2021. jan. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Rendben!Majd ma foglalkozok vele... Esetleg írhatok privátban ha nem értenék valamit? emiígy a furmark az a sárga kötszerűség?
2021. jan. 23. 12:11
 23/26 A kérdező kommentje:
Na nyomattam a furmark tesztet a max hőfok az 73 volt. de inkább volt 68 körül, a cpu75-86 körül mozgott de inkább 80 alatt.
2021. jan. 23. 12:36
 24/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom megcsinálni le van ab-ben a power limit amit maxra kéne húzni és a fan speed is lockolva van neten nem találok ilyen jellegű videót ahol ezt unlockolják.
2021. jan. 23. 13:18
 25/26 anonim ***** válasza:

Milyen laptop ez konkrétan?


videó

https://www.youtube.com/watch?v=KLB8TyCuK4w

2021. jan. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

írhatsz privátban amúgy


És ahogy látom laptopoknál érdemes undervoltolni akár, és úgy megnézni, hogy hol van a maximum határ, ahol még nem crashel ki, ahol még tud kapni elég kakaót ahhoz, hogy magasabb órajeleken menjen.

[link]

2021. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!