Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a BIOS...

KovácsArmand kérdése:

Miért nem működik a BIOS reset? Menthető a számítógép?

Figyelt kérdés
Adott egy Fujitsu D3221-A12 GS2 alaplap, aminek a BIOS-ában elállítottam mindhárom "OpROM policy" beállítást "Legacy only"-ról "UEFI only"-ra, abban reménykedve, hogy ezzel be tudom kapcsolni a UEFI módot. (Tudom, amihez nem értünk, ahhoz nem nyúlunk. Ne kövezzetek meg, kérlek.) Azóta nem ad képet a gép boot-oláskor (sem a Fujitsu logo, sem a Windows boot animációja nem jelenik meg) és a BIOS-ba sem enged belépni, de a Windows-t gond nélkül lehet rajta használni. Megpróbáltam reset-elni a BIOS-t, úgy, hogy gép kikapcsol, tápkábel kihúz, gombelem kiszed, vár, bekapcsológomb megnyom, majd nyomva tart kb. 15 mp-ig (ez elméletileg a kondenzátorokban tárolt maradék energiát lemeríti, így visszaáll CMOS memória tartalma), megint vár, majd gombelem visszatesz, tápkábel bedug, és a gép magától elindul, ventilátorok felpörögnek, elvégzi az öntesztet, viszont képet ugyanúgy nem ad. Ezt összesen kétszer volt türelmem eljátszani. Nagyon köszönönök minden segítséget előre is :D

2021. febr. 2. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Akkor kapcsold vissza olyanra ahogy volt.


Ha uefi-be van telepítve a win akkor shift+újraindítás, hibakeresés, speciális, uefi, újraindul..

2021. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld jumper-rel is. Alaplap kézikönyv mutatja hol van.

Egy pl. [link]

2021. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Létezhet, hogy nincs az alaplapon jumper? Nem ír róla a kézikönyv és én sem találom.
2021. febr. 2. 18:46
 4/6 anonim ***** válasza:
CMOS feliret is látszik. Van ahol clear CMOS gomb is van. Pl egy oldal [link] ...ott sárga. Csak a saját gépemét ismerem..., nem tudom nálad hol van; nehezen tudom elképzelni, hogy ne legyen.
2021. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha van rajta igp, akkor dugd abba bele. miylen vga van benne?
2021. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Az IGP egy HD Graphics 4600, a dedikált pedig egy Manli Geforce GTX 1050Ti (A probléma csak annyi, hogy az alaplapomon nincs HDMI, csak DP és VGA, a monitoromon meg csak HDMI és VGA, viszont VGA kábelem nincs itthon)
2021. febr. 8. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!