Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pi4 mennyire alkalmas ezekre...

Pi4 mennyire alkalmas ezekre a feladatokra? Böngészés főleg netbank és szolgáltató dolgok miatt, facebook messenger videochat, abevjava.

Figyelt kérdés
2021. febr. 24. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Az alapvető probléma ott kezdődik, hogy ez egy ARM processzoros lap. Nem azt mondom, hogy használhatatlan arra amire szeretnéd, de alapvetően teljesen más célra lett kitalálva.

Arról nem is beszélve, hogy mire megveszed az RPI-t, hozzá gyári tápot, házat, szükség esetén hűtést, kell még monitor, usb-s kamera, stb stb, addigra ott vagy, hogy egy használt üzleti szériás notebookot megvehetsz és azt jobban fogod tudni használni ilyen célra.

2021. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben, de azzal számolj, hogy ezen nem fogsz egyszerre 50 oldalt nyitva tartani, és közben minden mást is csinálni.
2021. febr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Az nem gond.
2021. febr. 24. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit #1 mond, az ostobaság.

Semmi baj nincs az ARM architektúrákkal, olyannyira, hogy ma a telefonok és táblagépek közel 100 %-a ARM procival megy.

Egyedül akkor lenne problémás, ha x86-specifikus szoftvereket akarnál futtatni, de a fentebb említettek egyike sem az. Sőt, az Abev-et kivéve mindegyik böngészős webalkalmazás, amihez édesmindegy, hogy milyen a procid, csak legyen egy kulturált böngésződ. Java pedig van Raspberryre.

Ami pedig az árakat illeti: ha kit-ben veszed meg, a Pi 400-as 40 körül van. A Pi 4-es 15, 22, illetve 30 ezer, attól függően, hogy mekkora RAMmal kéred. A táp 3 ezer, SD-kártya kb. egy 5-ös, sőt, talán már annyi sincs; a billentyűzet, egér, HDMI kábel meg "filléres" dolgok. 30-ból megvan egy 4 GB-os Pi 4-es, ha nem ragaszkodsz hozzá a Raspberry egérhet és billentyűzethez. A 2 GB-os meg huszonegykét ezer mindennel együtt. De ha a némileg drágább, billentyűzettel egybeépített Pi 400-ast vesszük alapul, az is szőröstül-bőröstül megvan 40 ezerből, és a jókora hűtőbordájának hála nem kell vacakolni a hűtésével. (Pi4-esnél is csak extrém esetben kell ezzel bajlódni.)

Egy leharcoltabb üzleti noti meg 100-nál kezdődik. Ha nagyon le van amortizálva, akkor talán 50-100 között is hozzá lehet jutni, aminek aztán ki tudja, hogy mikor lesz valami baja. Én eleve nem vagyok nagy híve a használt gépeknek, még akkor sem, ha költségileg jobban jönnék ki. Több év használat - és amortizáció - után még egy megbízhatóbb márka is akármikor elromolhat, azért meg nem éri meg az a pénz.

A Raspberry meg tapasztalataim alapján igen megbízható. Az SD-kártya ugyan gyenge pont, pár év után képes megadni magát, bár előrelátó ember úgyis rendszeresen menti az adatait. ;)

Amúgy meg egy Linuxnak bőven elég átlagos használat mellett 4 GB RAM.

2021. febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4-es na én is ezen az állásponton vagyok. Igazából így jutottam ide:

1, használt laptopot nem , mivel egyben van minden, bármi elromlik az eléggé szívás, és akkor a monitor is megy ugye a kukába..

2, használt desktop, oké olcsó, de nincs bluetooth, nincs wifi és nagy..



3, Pi4 -

- van minden csatlakozás ami kell

- kicsi

- nem vészes az ára


Még a dosbox ami eszembe jutott, de úgy látom elvileg futhat rajta, de ha nem az se akkora gond már szerintem.

2021. febr. 24. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!