Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Ryzen processzor túlmelegs...

AMD Ryzen processzor túlmelegszik?

Figyelt kérdés
A számítógépemben már 1 éve egy Ryzen 3 2200G processzor van és egy GTX 1660-as kártya. Összesen 4 120mm ventilátor. Idáig a gyári hűtő volt a processzoron, de nemrég vettem új nagyobb hűtőt (SilentiumPC Fera 3 ARGB), overclock miatt. Alapból a processzor 3,5ghz. A problémám az, hogy amint elindítok egy Prime95 tesztet a cpu azonnal felmelegszik 70 fokra, de úgy, hogy 1 másodpercen belül, és midnen ventilátor ami cpu-t hűti 100 százalékra kapcsol. Ez normális? 70 foknál nem-nagyon melegszik tovább, de nekem az nagyon fura. Normális, hogy így melegszik? Mit tudok ezzel tenni? A gyári hűtővel nem teszteltem, de játszás közben kb. ugyanolyanok a hőmérsékletek az új hűtővel, mint a régivel. Ennyire rossz lenne ez a hűtő? Vagy rosszil raktam fel? Egyáltalán hogy lehet rosszul felrakni? Mindent az utasítás szerint csináltam, még videó is volt hozzá. Csak arra tudok gondolni, hogya hőpaszta lett rosszul felkenve, de a fölösleget a hűtő felrakásnál kinyomja. Nem értem. Valaki tud segíteni, esetleg történt valakivel hasonló?

2021. márc. 3. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
lehet, hogy kevés talán a hőpaszta(mondjuk abból, hogy oldalt kinyomja a hűtő, ez nem valószínű), vagy nem érintkezik tökéletesen, de én a 70 fokot nem mondanám túlmelegedésnek, hiszen terhelés alatt a kb 65-70 normálisnak mondható
2021. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Prime95 alatt teljesen jó a 70 fok.

A CPU hűtőnek a fordulatszámát meg állítsd be a BIOS-ban, nagyobb hőtermelésű CPU-kat is simán lehűt szóval nem kéne 100%-n mennie.

2021. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az rendben van, hogy a 70 fok normális, de mi a helyzet azzal, hogy 1 másodperc alatt 30 fokról 70 fokra növekszik a hőmérséklet? Ez is normális?
2021. márc. 3. 14:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Ryzennél igen, sok cikk van ebben a témában, most hirtelen az 1. hsz:

[link]

2021. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 meszike91 ***** válasza:
100%
Szerintem okés ez a hőmérséklet.
2021. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, akkor ezek szerint minden oké. Köszönöm a gyors válaszokat.
2021. márc. 3. 14:45
 7/9 anonim ***** válasza:
1 másodperc alatt, +40 fok? :D Az szép kérdező. Nos, figyelj én is írok valamit, én használok egy programot, a SpeedFan, teljesen ingyenes, és van egy driver hozzá (magától feltelepül) Amivel, szabályozni tudod a ventillátorokat, processzor-videókártya. Így hát, nem kell a bios-ba állítani. (Persze, lehet a bios-ba van egy maximum és egy minimum érték, amit az nem tud továbblépni) Ugyanakkor, próbáld meg, tessék, itt a hivatalos linkje: [link]
2021. márc. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ventilátorok be vannak állítva. Le van tesztelve, tökéletesen be van minden állítva. Én csak erre az 1 másodoerc alatti 40 fok melegedésre voltam kíváncsi. Viszont miután a tesztet leállítom nagyjából 3-4 másodperc alatt újra 30 fokon van. Végül megtörténnt az overclock, 3.5 helyett 3.9ghz, ennél feljebb felesleges menni. És teljesen stabilan működik. De köszönöm a válaszokat és segítséget.
2021. márc. 4. 00:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy működik. :)
2021. márc. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!