Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elvi szinten lehetséges lenne...

Elvi szinten lehetséges lenne kvantumszámítógéppel emulálni egy egyszerű x86_64 alapú számítógépet, Windowst telepíteni rá, és nagyságrendekkel nagyobb teljesítményt elérni, mint a sima procikkal?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy a kvantumszámítógépek működési elve ezt lehetővé teszi-e, vagy hogy lenne bármi értelme? Mondjuk úgy, hogy mint a CPU, mind a GPU számolásait is a kvantumszámítógép végezné el, brutális teljesítménnyel. Aztán lehetne ilyen technológiát a későbbiekben olcsó felhőalapú játékstreamelésre használni mondjuk, kvantumszámítógép szerverről.

2021. márc. 10. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy pontosan ideillő-e a Turing-teljesség fogalma, de a kérdésre válaszolva: szerintem abszolút.


Legalábbis ha "hagyományos" logikai kapuk meg valamiféle memória rendelkezésre állnak, akkor simán.


Ha meg valami másra fognak épülni mint a mostani áramkörök, akkor azt feltételezve, hogy az univerzális célú eszközöket vesszük csak figyelembe, akkor már SZERINTEM egy 10-20-szoros teljesítményjavulásnál is megérné átváltani ezekre, és emulálni.


Mert ha valami nem lenne alkalmas "minden" dologra HATÉKONYAN, akkor azt én a számítógép jelenleg használt fogalmába nem foglalnám bele.

2021. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem alkalmas rá. Ha egyszer lehet majd kapni, akkor az egy gyorsító kártya/modul lesz mint manapság a GPU , vagy mint jópár éve az Nvidia Physics kártyák voltak.
2021. márc. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Valahol olvastam, hogy a kvantumszámítógép teljesítménye olyan lesz kb, hogy a valaha kibányászott bitcoint meg még ami kibányászásra vár, azt kikotorná pár perc alatt. Ha ez igaz, akkor ilyen számítási kapacitással szerintem minden gamer cyberpunkozhatna akár egyetlen gépen.
2021. márc. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3-as!


Azért a bitcoin nem ilyen egyszerűen működik. :) Maradjunk annyiban, hogy elvileg gyors lesz, ha lesz.

2021. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval valamilyen formában mindenképpen lehetne használni hasonló célra. Mert a hagyományos számítástechnika,a processzorok már a fizikai korlátaik határánál tartanak lassan.
2021. márc. 11. 15:36
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem alkalmas hagyományos processzor emulálására. Ugyan úgy ahogy a GPUn sem tudsz operációs rendszert futtatni.
2021. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Más a működési elve. Más feladatokat tud gyorsan megoldani. Szerintem az emuláció (lehet, hogy) működne, de annak a sebessége nagyon hullámzó lenne.
2021. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fsms ***** válasza:

Elvi szinten sem emulálható.

A hagyományos win megoldások a bit re épülnek 0,1. A kvantum számítógépnél nem bit van hanem kvantumbit.

Egy kvantumbit nullát, egyet vagy ezek kvantum-szuperpozícióját tartalmazhatja, ami végtelen számú állapotot tesz lehetővé. Egy kvantumszámítógép ezeket a kvantumbiteket kvantum logikai kapuk használatával manipulálja.

2021. márc. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Thunderfairy ***** válasza:
Várjunk még pár 100 évet erre a dologra. Nem lesz olyan könnyű megcsinálni.
2021. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!