Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik hardver lehet a hibás,...

Melyik hardver lehet a hibás, ha az alábbiakat produkálja a számítógép?

Figyelt kérdés
Bekapcsolás után akármit csinálok, 1 percen belül lefagy és újra indul. A hőmérséklettel nincs gond, tudok játszani 1-2 órát gond nélkül. 1-2 hónapos GPU driver van fent, frissen frissített Windowsal.
2021. márc. 20. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek alapján a háttértár a hibás nagy valószínűséggel. Jobb esetben újra kell telepítened a rendszert, rosszabb esetben beadta a kulcsot és egy hét múlva BOOT-olni se fog tudni a számítógéped. Velem már volt ilyen, egy gyártási hibás 500 GB-os Seagate Barracuda miatt ugyanezeket művelte a gépem, de garanciálisan megúsztam. De ez nem volt ok arra, hogy szapuljam a Seagate-et, ugyanez előfordulhat a Western Digital-nál is, meg a Toshiba-nál is.
2021. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1 percen belül lefagy akkor hogy tudsz játszani 1-2 órát?
2021. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom nem minden esetben van így neki. Nekem is úgy volt a hibás Seagate-nél, hogy valamikor 3x magától újra indult, aztán egy idő után csak összehozta a BOOT-olást. Aztán végleg beszart úgy, mint én, amikor anyám bevágja a satuféket. Egy másik számítógép és egy dokkoló segítségével szedtem le az adataimat róla.
2021. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egyértelműen RAM hibának tűnik, mivel x ideig megfelelően működik(aztán elér a hibás cellára).

Memtest64-t futtasd egy teljes éjszakán át és kiderül.

2021. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1 A rendszer újrarakással még jól is járnék, lassan 1,5-2 éve nem raktam újra a gépet, ideje lenne tiszta lappal indulni. SSD-n van a rendszer, ami kb 2 éve van meg, HD sentinel szerint még bírja a strapát, de azért még egy-két alkalmazással megnézem. Tekintve hogy SSD-ről van szó, nincs okom hogy szapuljam a gyártót, mert hát egy bizonyos idő után csökken az élettartama az adott háttértárnak, erre amúgy számítani is lehet, főleg ha SSD-ről van szó.


#2


Csak az első bekapcsolásnál van ez. Utána olyan, mint ha semmi baja nem lenne a gépnek.


#4 Voltak akkoriban RAM gondok is, az annyiban merült ki, hogy játékokból lépkedett ki, folyamatosan újraindult kék halállal stb. Ilyenek nincsenek, de azért ezt is megcsinálom. Kösz a tippet.

2021. márc. 20. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!