Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kezel 2 memória...

Miért nem kezel 2 memória modult egyszerre a Laptop?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adódott egy kis problémám a memória bővítésnél. Van egy HP Compaq 610-es laptopom ami eddig 2 GB memóriával üzemelt. Rendeltem még egy ugyan ilyen( típus azonos) memóriát, így 4 GB lenne benne. Sajnos azonban ha mind a 2 memória a foglalatba be van helyezve(2x2GB), folyamatosan kék halálozik telepíttésnél.

Kipróbáltam az "új" memóriát az 1-es foglalatba, majd a 2-es foglalatba, és teljesen jól működik. A régi memóriával szintén kipróbáltam a foglalatokat és működik. Sajnos a ha be van helyezve mind a 2 memória modul, akkor a telepítés elején kék halált dob be.


Ebbe a laptopba egy Intel® Core™2 Duo Processor T5870-ES PROCESSOR valamint egy samsung SSD-t raktam bele.



#kék halál #memória hiba #Laptop memória hiba
2021. máj. 10. 22:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a laptop termékjellemzője

2021. máj. 10. 22:03
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Szinte 100% hogy nem támogatja a Dual Channelt és ezért nem működik.
2021. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Ha rákattintasz a linkre akkor láthatod, hogy támogatja a dual-channelt.
2021. máj. 10. 22:10
 4/12 anonim ***** válasza:
HM akkor tippem sincs :D feladtad a leckét.
2021. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]


Ebből van kettő darab

2021. máj. 10. 22:22
 6/12 CspCsj ***** válasza:
100%

A specifikációban háromféle chipset-et említenek:

GLE960

GME965

PM965


Az első csak 2GB-ot támogat, a másik kettő 4GB-ot.

Melyik lehet a gépben?

2021. máj. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A ramok nem kompatibilisek. Mikor gyártják őket 3 lehetőség van: teljesen jó, selejt, kb hibás de még használható. Utóbbit rendszerint eladják, átbrandelik és abból lesznek az olcsó ramok. Ezeknél csak kit-ben biztosított, hogy mennek másikkal, persze lehet hogy igen de az is, hogy nem. Esetedben vagy nem. Ha online vetted állj el a vásárlástól, amúgy add el és vegyél másikat.
2021. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom megmondani, hogy milyen típus. De utána járok.


Igazából feltelepítettem a rendszert Az egyik modullal, majd sikeres telepítés után behelyeztem a másikat, de be se töltötte a windows csak ugrált a kép, majd újra indult. Kivettem belőle és most egyik modullal se jó és egyik foglalatba sem. Viszont 1 modullal tudok telepíteni de utána ezek szerint nem szabad eltávolítani( ilyen nincs). Lehet hogy kevés az áramellátás? én már nem tudom mi lehet a probléma.

2021. máj. 10. 23:09
 9/12 A kérdező kommentje:
BIOS-ba nem találtam meg a chipset-et. Meg lehet nézni valahogy?
2021. máj. 10. 23:10
 10/12 CspCsj ***** válasza:

Információs programok kiolvashatják.

[link]

[link]

[link]

[link]

stb.

2021. máj. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!