Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy jobb az összeszerelés?

Hogy jobb az összeszerelés?

Figyelt kérdés
Teljesen új gépet szerelek össze magamnak és figyelek minden részletre. Hogy lenne jobb összeszerelni a gépet? A gépházba beleszerelni az alaplapot s bele a procit s a rammokat vagy egyszer külön az alaplapba beszerelni a procit s utána az alaplapot beleszerelni a gépbe ?

2021. máj. 15. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Ha már itt kérdezed az már régen rossz..:D

Szerintem vidd el oda, ahol tényleg értenek hozzá és felelősségvállalással megcsinálják.

2021. máj. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem
2021. máj. 15. 18:16
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hat szerziv ablakos gephazban se feltetlen konnyu (vagy lehet egyaltalan...) beszerelni "utolag" a procit


akik ezt csinaljak mar tudjak mit hogyan kell

meg utana nezhetsz persze

adott gephaznal lapot procit hogy szereld be


de szakertore, hozzaertore csak jobb bizni

2021. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

marmint egyedi cpu hutore gondoltam nem a procira magara

de azert szerelesben gephaz maga akadalyozhat

es hat procilabakat (alaplapi labakat) szeretik legyalulni pl.

es az nem eppen jo...

2021. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem típus függő, találtam már olyan alaplapot, amire rá raktam a procihűtőt nem tudtam felfogatni a házba. Amúgy alaplapra proci, utána be a gépbe és csak később a ram, vidikari stb.
2021. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 P.O.C. ***** válasza:

Én általában a tápegység házba szerelésével kezdem.

Megnézem az alaplap csavarhelyeit, és aszerint becsavarozom a távtartóit a házba.

Majd jön a hátlapi takarólemez bepattintása, amit az alaplaphoz adnak.


Az alaplapot csak azután csavarozom a helyére, hogy még kint rápattintom a procit, proci hűtőt és a RAM -okat, m.2 SSD -t (ha van) (Kivétel ha valami nagy batár toronyhűtőről van szó. Mert volt már olyan, hogy annyira szűk volt a hely, hogy a kezem nem fért oda, nem tudtam bepattintani a CPU tápcsatlakozóját az alaplaphoz. Olyankor utólag meg rá a toronyhűtő ha tudom, hogy szűkös lesz a hely.)


Utána jön a tápkábelek CPU 4+4 pin, alaplap 24 pin, front panel, előlapi USB, stb bekötése. Természetesen ügyelve a kábel menedzsmentre. Kábelkötegelő stb. Utána meghajtók HDD, SSD, ODD helyére csavarozása. SATA kábellel való összekötése.


A legvégén a PCI-E videokártya beszerelése (ha van).


Majd jöhet az Op.rendszer telepítés.

2021. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előbb az alaplapra rakd rá cpu+cpu hűtő,ram,ssd-t utána jöhet a gépház.
2021. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat. Tisztába vagyok, hogy nem könnyü és sok mindenre kell figyelni de rengeteg videot néztem és tanulmányoztam dolgokat
2021. máj. 15. 19:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

nézz YouTube-n PCX gép összeszerelős videókat, elég jókat csinálnak.


Alaplap dobozára rárakod a lapot ahol szerelgeted, majd bele a procit, aztán kis paszta, és ott rá a hűtőt.

Hűtőt fogod es ugy rakod a házba, belecsavarod. Nem dobod, nem huzgalod az alaplapi távtartókon.

Proci körül ellenőrzöd a csatlakozókat, ha házba helyezés után úgy véled nem tudod majd beledugni, akkor kint még beledugod a csatlakozót.


Aztán mehet a RAM, meg a VGA, hdd.


Gépház vásárlás előtt nem árt felmérni hogy mekkora videókártya, és milyen magas CPU cooler fér be a házba.


Mielőtt belekezdesz szerezz be egy 25cm hosszú szárú csillagcsavarhúzót, PH3-as fejjel.

Ne tudd meg hányszor anyáztam amikor az ujjbegyemmel kellett tekerni a csavarhuzot, mert nem volt elég hosszu itthon :D


Ami fontos hogy az nyomtatott áramköröket(lap, vga, ram stb), ne üsd sehova, ne húzd fémen, valamint olyan anyagon ami statikusan feltöltheti.


Processzor lábakkal, és foglalatokkal finoman bánj mert sérülékeny, ne fogd meg puszta kézzel ha lehet, és ne kend össze semmivel.

2021. máj. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2021. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!