Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miket kell nézni laptop...

Miket kell nézni laptop vásárlásnál?

Figyelt kérdés

Nemsokára szeretném lecserélni a jelenlegi, 8 éves laptopomat. A gond az, hogy segghülye vagyok az elektronikus dolgokból, például hogy milyen processzor kéne bele, ram stb. Tehát full nem vágom a dolgokat. Korábban (hónapokkal ezelőtt) tettem fel kérdést konkrétan hogy mire kéne, de nem szeretném linkelni, mert full leszóltak, annak ellenére, hogy szerintem nem írtam hülyeségeket. Szóval megköszönném, ha valaki kicsit óvodás módon összegezné miket kell figyelembe venni funkció szerint amikor laptopot/notebookot vesz az ember, engem nem igazán érdekel hogy most fehér/szürke/akármilyen színű legyen, csak arra jó legyen amire használni szeretném. Olyan 200- 250 ezer körülig gondolkoztam, és olyat vennék, amin alapjáraton rajta van a windows. Ezen kívül mire használnám? Hát sulis dolgokhoz, íráshoz, videónézéshez, zenehallgatáshoz, illetve közepesen erős játékok elfutásához. Tudom, hogy nagyon relatív a közepesen erős, de semmiféleképp nem erős, 10-20 ezres játékokról van szó, nagyrészt ilyen ingyenesen letölthető dolgokról, amik ugyan nem egy 2ds játék, de nem is ilyen full hd ha értitek.. Továbbá android emulátoron (ha jól tudom így mondják) használnék különböző progikat tanuláshoz (anatómiás 3ds program), hogy a gépről tudjam nézni, ne telóról, mert az már főleg régi s haldoklik...

Szóval nem azt kérem, hogy ajánlgassatok gépeket, csak arra vagyok kíváncsi milyen tulajdonságok alapján kéne keresnem.

Köszi előre is a válaszokat!



2021. máj. 18. 12:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%
Te miert nem tudod telepiteni? Kb. egy ovodas is megcsinalja. Nem egy nagy tudomany.
2021. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hát ha nem tudom elrontani, akkor szívesen megcsinálom
2021. máj. 18. 13:17
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán lehet elrontani a telepítést. Főleg windowsnál.
2021. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Egészen letisztult a kép! Az utolsó kérdésem az lenne, hogy mi az a processzor órajel? Mikor jobb, ha több, vagy ha kevesebb?
2021. máj. 18. 13:34
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha több.
2021. máj. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%

Viszont nem feltétlenül olcsóbb a windows, ha külön veszed meg. Géppel együtt kicsi eltérés van a windowsos és anélküli gépek közt. A windows 10 home pedig kb 30 ezertől indul. Géppel együtt olcsóbb.


(persze, lehet "szürke" forrásból is telepíteni, de jellemzően ezek nagyrésze nem jogszerű. Erről most nem nyitnék vitát ha lehet. Tudom, EU-ban nem törvényellenes a használt szoftver eladás, de az ilyen 2-3 ezer forintos licencek javarészt online is elérhető mennyiségi licencekhez tartozó kulcsok, amik vagy működnek, vagy nem. Szóval utána kell járni az olcsó windowsnak. Ha ezt is beleszámolod, már megéri a géppel előtelepített.)

2021. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ha te telepited Windowst akkor minden mast is neked kell, drivereket, es hat nem feltetlen mehet onmagadtol ha epp olyan tipusu a laptop


ha elo van telepitve akkor sok mas is elolehet rajta amik futnak is allandoan, ezeket allitgatnod kell vagy letorolnod ami nem kell


igyis ugyis maceras annak aki semmit se ert hozza es lehet gondja (gondod) lesz vele


mondjuk arban mar belefer normalis teljesitmeny, kerdes minosegileg milyen lesz, mivel ezek egymassal aranyosak, azonos arban minel magasabb teljesitmeny annal alacsonyabb minoseg, es forditva, a kozep aranyt kell megtalalni


erdemes 11 (12) Genes intelt nezned ezek azok amiben G betu van a szeria szamkod nevukben G1, G4, G7

minnel magasabb a G utani szam annal jobb az IGP (integralt grafikai vezerlo)

ilyen celra es ebben az arkeretben jobb ha nem dedikalt videokarytast veszel (foleg ha az gyengebb is egy IGP nel...)


Ryzenbol 4300U es barmi magasabb sorszamu Ryzen

regebbit helyedbe nem vennek ha amd nel kotnel ki (IGP jo benne es egyre jobb az erosebbekben ujabbakban)


Dell HP markat lenne jo elsonek nezegetni, csak hat atol fugg mi a kinalat, egyik markat sem erdemes kizarni ha epp egy jo tipust kapni beloluk


orajel lenyegtelen ne az alapjan valsz mivel eltereli a lenyegrol a figselmed, minel ujabb modernebb proci legyen es minel tobb magos/szalas


SSD t te is vehetsz majd bele vagy cserelhetsz vagy melle is laptop tipustol fugg

2021. máj. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

SSD

16GB RAM (vagy 16-ra növelhető. Első körben 8 is elég lehet)

FHD kijelző (extra: IPS matt)

Magyar billentyűzet (extra: világítós). Vigyázz, mert trükkösek. Sok a külföldi, vagy szimplán csak szar/szokatlan kiosztású.

4+ magos proci

Illetve mivel érdekel a játék, ezért bővítened kell a keretet: 1650 GPU legyen benne! Legutóbb 270-ért volt a legolcsóbb 1650-es. Most.. áá, ránézek:

[link]

Most 290. Ha kell a játék, akkor ez a minimum. Az MX dedikált videokártyákat kerülném. Nem éri meg a felárat az integráltakhoz viszonyítva, cserébe a 1650-hez képes jelentősen elmarad. Nem tud kompromisszumot nyújtani.


Esetleg annyit tudsz tenni, hogy folyamatosan nézed a laptopboltok kínálatát, illetve hardveraprón próbálhatsz elcsípni egy alig használt sok garanciás/új gépet. Nem minden bolt van fent árukeresőn.

2021. máj. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak!
2021. máj. 18. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!