Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magyarországon is sokan...

Magyarországon is sokan foglalkoznak crypto bányászással?

Figyelt kérdés
Mivel alig kapható videókártya újonnan és használtan is, így gondolom azok nagy részét crypto bányászatra vásárolják meg. Itt sok kommentben olvasom, hogy nem éri meg otthon bányászni, de akkor akik megveszik a jelenlegi túlnyomott áron is a kártyákat, nekik csak megéri valamiért nem?

2021. máj. 18. 12:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Mi van, ha külföldiek veszik meg az itteni kártyákat?
2021. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
35%

"nekik csak megéri valamiért nem?"


Így vette meg a többi hülye is.

Ezért hiánycikk most. Annak ellenére, hogy a vllanyszámlát nem keresik vele vissza.

2021. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

#2 Nem hiszem, hogy hülyék lennének, sőt szerintem javarészt azok veszik őket akik értenek hozzá és valaki is számolták, hogy megéri-e nekik vagy sem. Én nem hinném, hogy olyan kifizetne egy kártyáért több százezret aki hülye hozzá csak mert ismerős azt mondta neki hogy vegyen.


Na meg ez az egész kripto világ irtóra bonyolult és összetett. Én már jó ideje foglalkozom informatikával, de még nekem is sok minden nem világos, úgyhogy rengeteg utána olvasást és tanulást igényel kb. mint a tőzsde vagy még annál is bonyolultabb.

2021. máj. 18. 13:01
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Csomóan csak szimplán scalperek akik tovább akarják adni drágábban.


Ahol dolgozok az utóbbi 6 8 hónapban alig láttam embert aki csak 1 kártyát vett volna. Mindenki legalább 2 4 de akár 8 kártyát visz

2021. máj. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 P.O.C. ***** válasza:

Bocs hogy közbe szólók, de valamit én se értek.


OK, vannak a scalperek, de azok amúgy kicsodák? Melyik kereskedelmi állomásnál vásárolják meg? Nyilván nem kiskereskedőtől, mert ott is k*,rva drága. Akkor nagykereskedéstől? Vagy a gyártótól egyből?

Nem úgy van hogy a nagykereskedés vásárol a gyártótól, a kiskereskedés meg a nagykereskedéstől?

De ha scalperek a nagykertől vásárolnak, akkor attól ugyan úgy tudnak a kiskereskedők is nem?

2021. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
67%

Mikor elindult akkor én is foglalkoztam vele.

Ahogy akkor, most se éri meg jelen árfolyamon bányászni.

2~4× több megy csak áramra, mint amennyit behoz.


Akkor termeltem negyed év alatt 110 BTC -t, darabja kb. 0.15 USD volt.

Tehát alig jött össze 17$, közben egy tucat szerver ment negyed évig.

(Most 1.5 milliárd forintot érne.)


Jelenleg is ugyan ez, csak egyre kevesebb BTC jár egy block kibányászatért, és egyre többen, egyre erősebb hardverekkel vannak jelen, így egyre nehezebb érvényesülni is.

Mivel nagy lett a verseny, ezért sokszorosára duzzadt az értéke, és ma 10 év után már iszonyat profitot hozna.


(Csak én költözéskor mivel semmit nem ért, sehol nem lehetett elkölteni kidobtam a régi notebook -al.) :-D

2021. máj. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
95%

Olyan helyeken éri meg bányászni, ahol a villanyár dinamikus és nem fix. Vannak olyan országok, ahol konkrétan negatívba megy a villanyár bizonyos esetekben, mert az erőműveik nem fedik a lakosság igényeit. Például Magyarországon is ingyen lehetne az áram éjszakánként, mert az atomerőművet leállítani nem éri meg (maximum a generátort csatolják le róla), így van egy csomó szabad energiánk éjszaka. Ha akkor is fogyasztanának az emberek, akkor talán kevesebbet fogyasztanának nappal. De a magyar politika nem így döntött, ez az adott kormánytól függ.


Továbbá vannak olyan helyek, ahol az áram generálása olcsó. Például egy napkollektor az egyenlítő környékén, az elsivatagosodott területeken, ahol délen mindig a zeniten van a nap és sosincs felhő, ott 10-20-szor annyit termel egy napkollektor éves szinten, mint nálunk. Például Kína déli részén. Ők felvásárolják az összes kártyát, és akkor nem marad itthonra.

2021. máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

#6-os:


"Tehát alig jött össze 17$, közben egy tucat szerver ment negyed évig.


(Most 1.5 milliárd forintot érne.)"


"(Csak én költözéskor mivel semmit nem ért, sehol nem lehetett elkölteni kidobtam a régi notebook -al.) :-D"


Hova dobtad a régi laptopod? Nagyon nagy szükségem lenne rá, adok helyébe egy újat 😊 🤑🤑🤑

2021. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

#8 Dunaújvárosban a lépcsőház konténerébe, 99% hogy bezúzták, eltemették...

De ki a ... gondolta, hogy valaha is egy vagyont fog érni. 😆

2021. máj. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

9

Sajnos ez van, ha nincs esze az embernek.

2021. máj. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!