Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magyarországon is sokan...

Magyarországon is sokan foglalkoznak crypto bányászással?

Figyelt kérdés
Mivel alig kapható videókártya újonnan és használtan is, így gondolom azok nagy részét crypto bányászatra vásárolják meg. Itt sok kommentben olvasom, hogy nem éri meg otthon bányászni, de akkor akik megveszik a jelenlegi túlnyomott áron is a kártyákat, nekik csak megéri valamiért nem?

2021. máj. 18. 12:47
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Mondjuk csak egy mondattal kellett volna tovább másolnod a wikipédia cikket, te izomagy.
2021. máj. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül nem tettem, ugyanis a további rész baromság.

Amúgy, ott van egy fotó a táp belsejéről.

Azon keresgetheted a transzformátort. Majd szólj ha megtaláltad.

2021. máj. 22. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Jaj nem olvasok wikipédiát, azt csak te tekinted hivatkozási alapnak.


Ezzel kéne kezdened:

[link]

2021. máj. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 SIDLER22 ***** válasza:

Visszatérve a bányászatra én is elmondanám a tényeket. Mármint azokat amiket én tapasztaltam bányászattal.


Szóval a gépem az adott. Így a hardver árakat nem kell figyelembe venni mert az alapból is meg lett volna. A gépem jelenleg egy GTX 1080-at és egy Ryzen 7 5800X-et tartalmaz. Ezekkel jelenleg Ethereum-ot és Monero-t bányászok.


Ha a gép önmagában csak Ethereumot bányászik (alábecsülten 28MH/s) akkor routerrel, kikapcsolt monitorral fogyaszt ~204 wattot (egyébként 203 és 202 között ugrál, de a kedvetekért fölé becsültem)


Ha a gép önmagában csak Monero-t bányászik (alábecsülten 8400H/s) akkor routerrel, kikapcsolt monitorral fogyaszt ~161 wattot (ez szintén alábecsültem mert egyébként olyan 159 és 160 között ugrál)


Ezeket bírtam egy profit calculator-ba aminél 13 centes kilówatt költséggel számoltam. (Mindenhol felszámoltam még kb +1% Pool Fee-t)


Ethereum:

[link]


Monero:

[link]


Jelenleg Ethereumnál ez nekem 229%, Monero-nál meg 30% profitot jelent naponta ami úgy 460 Forint naponta.

És akkor még nem is beszéltünk a bikapiacról. Illetve arról, hogy mivel együtt dolgozik a kettő ezért nem esznek annyi áramot mintha külön gépben mennének.

Most persze tudom sokan felszisszentek, hogy "háth mi az a napi 460 Forint az semmi pénz." Igen, csak azt is érdemes figyelembe venni, hogy én nekem ezért semmit nem kell tennem csak egyszer be kellett állítanom a gépet és azóta megy.

Amúgy az a kis "semmi" napi 460 forint beszorozva 30-al az 13 800 Forint havonta. És ezek a számok most nagyon alul vannak számolva. Nem vagyok jó matekból, de ha a reális értékeket nézzük akkor szerintem egy 20-25 ezer forinttal simán számolhattok egy hónapban.


Szóval ez lenne az én kalkulációm. Párszor már megkaptam én is, hogy hát ez mennyire nem éri meg, meg feldughatom magamnak a havi 20 ezremet. De én szerintem az megint csak szubjektív dolog, hogy kinek mi mennyire éri meg.


Písz béke! ✌️

2021. máj. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

a semmitevésérért 10forint profit is jó. ezt felejtik el ezek az idióták. :D A 13cent pedig sok, valójában 0.12, sokszor 0.1.


Na nem mellesleg, nem épp a legjobb bányász kari az 1080 sem.

2021. máj. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 SIDLER22 ***** válasza:
Mint mondtam mindent direkt túlszámoltam, hogy a tuti árakat hozzam ki. A 1080-ból meg megpróbáltam a maxot kihozni. Átállítottam a VRAM időzítéseket is, hogy menjen a dolog. Ha nagyon akarnám akkor kb 40MH/s-et is ki tudnék hozni belőle. Viszont akkor a fogyasztás arányaiban nagyon megnőne. Szóval pöröghet a kártya 40MH/s-el, de a fogyasztás olyan nagy lesz, hogy kisebb lenne a profit.
2021. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!